kayhan.ir

کد خبر: ۱۳۹۲۷۳
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۶
فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران از انهدام یک باند گروگانگیر در ورامین خبر داد که از افراد ربوده شده مبلغ پنج میلیارد تومان پول نقد مطالبه کرده بودند.

به گزارش ایرنا، سرتیپ عبدالرضا ناظری در جمع خبرنگاران اظهارداشت: پلیس آگاهی با اطلاع از ربوده شدن یک پدر و پسر در شهرستان ورامین رسیدگی به این پرونده را در دستور کار خود قرار داد. وی افزود: گروگانگیران که باندی سه نفره بودند، صبح شنبه این هفته، یک پدر و پسر اهل تهران را به بهانه خرید دام به یکی از روستاهای شهرستان ورامین کشانده و سپس در پوشش ماموران یگان ویژه نیروی انتظامی و با استفاده از اسلحه‌های تقلبی گرم و سلاح سرد به مکان نامعلومی منتقل کردند.
وی اظهار داشت: این افراد برای ایجاد رعب و وحشت در ربوده‌شدگان، چندین ساعت را در خیابان‌ها و معابر گذراندند و سپس آنان را به یک باغ در نزدیکی آزاد راه تهران - قم منتقل کرده و پس از آنکه یک شبانه‌روز آنها را در این باغ مخفی کردند، دوباره گروگان‌ها را به روستایی در ورامین منتقل کردند.
ناظری تصریح کرد: این افراد در ابتدا درخواست پنج میلیارد تومان وجه نقد کردند که پس از ناتوانی پدر و پسر در تأمین این مبلغ، درخواست خود را به یک میلیارد و 250 میلیون تومان کاهش دادند. وی گفت: ظهر روز یکشنبه ربایندگان برای تامین وجه مورد توافق، پسر را آزاد کردند که او نیز بلافاصله مراتب را به اداره آگاهی تهران اطلاع داد.
فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران تصریح کرد: ساعت 18 و 30 دقیقه روز یکشنبه مأموران آگاهی با اقدامات فنی و اطلاعاتی ، محل اختفای ربوده شدگان را کشف و سه رباینده را دستگیر و فرد ربوده شده را آزاد کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر: