kayhan.ir

کد خبر: ۱۳۸۸۶۰
تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۴
معاون نظارتی بانک مرکزی:
معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: سپرده‌گذارانی که تاکنون نسبت به تحویل مستندات و مدارک خود اقدام نکرده‌اند، می‌توانند تا پایان مرداد ماه با مراجعه به بانک‌های عامل و ارائه مستندات، سپرده خود را دریافت كنند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، معاون نظارت این بانک با‌اشاره به تمدید مهلت دریافت مستندات و مدارک سپرده‌گذاران تعاونی‌ها و موسسات غیرمجاز منحله  توسط بانک‌های عامل اظهارداشت: آن دسته از سپرده‌گذاران تشکیلات موسوم به البرز ایرانیان و تعاونی‌های منحله ثامن‌الحجج، افضل توس، وحدت و فرشتگان که تاکنون نسبت به ارایه مستندات ومدارک خود اقدام نکرده‌اند تا پایان مردادماه فرصت دارند، به شعب بانک‌های عامل تجارت، پارسیان، آینده و موسسات ملل و کاسپین مراجعه کنند.
فرشاد حیدری با بیان اینکه پس از تحویل مستندات و مدارک سپرده گذاران به شعب بانک‌های عامل، روند بررسی مستندات و پرداخت سپرده‌ها انجام می‌گیرد افزود: در این مرحله نیز سپرده گذاران تا سقف 10 میلیارد ریال از سپرده‌های خود را دریافت می‌کنند.
به گفته معاون نظارت بانک مرکزی از مجموع 25 هزار و ٩٨٠ نفر سپرده گذار باقی مانده در روند ساماندهی موسسات و تعاونی‌های غیرمجاز منحله تا کنون تعداد 10 هزار و ٣١٦  نفر  به شعب بانک‌های عامل مراجعه کرده و مستندات مربوطه را تحویل داده‌اند. از این تعداد نیز تاکنون مستندات ٨٧١٤ نفر توسط بانک مرکزی تایید شده و  مبلغ ٦٠٢٧ میلیارد ریال به آنان پرداخت شده است و همچنان بررسی مستندات سایر سپرده‌گذاران ادامه دارد.گفتنی است، مهلت مراجعه سپرده‌گذاران تعاونی‌های غیرمجاز منحله در 11 مرداد ماه به پایان رسیده بود که اکنون تا پایان مرداد ماه تمدید شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: