kayhan.ir

کد خبر: ۱۳۸۶۹۰
تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۷
سفیر سابق آمریکا در فلسطین‌اشغالی روایت کرد
سفیر سابق آمریکا در فلسطین‌اشغالی از توصیه‌های عربستان، امارات و رژیم صهیونیستی به دولت کنونی درباره ایران و حمایت آنها از «کارزار فشارهای حداکثری اقتصادی» علیه مردم ایران خبر داد.
در حالی که مقام‌های مختلف دولت آمریکا در حال نقض ادعای «دونالد ترامپ» درباره آمادگی او جهت «دیدار بدون پیش شرط با ایران» هستند، یک مقام سابق واشنگتن در اظهارنظرهایی از «توصیه‌های» عربستان، امارات و رژیم صهیونیستی به دولت کنونی درباره ایران و حمایت آنها از «کارزار فشارهای حداکثری اقتصادی» علیه مردم ایران خبر داد.
«دن شاپیرو» سفیر سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ آمریکا در فلسطین‌اشغالی در صفحه خود در توئیتر تصریح کرد: «حالا در موضوع معروف به غیرقابل پیش‌بینی بودن ترامپ، نوبت به سیاست او در قبال ایران رسیده است. او می‌گوید که خواهان دیدار با روحانی بدون پیش شرط است. پامپئو سپس با عجله لیستی از یک سری پیش شرط‌های جدی ارائه می‌دهد. مشکل در اینجاست که اگر شما متحد ایالات متحده آمریکا هستید از خود خواهید پرسید: باید حرف چه کسی را باور کنم؟».
وی سپس به دیدار ۲۲ خرداد سران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور‌اشاره و از این دیدار و از موضع رئیس‌جمهور آمریکا انتقاد کرد.
سفیر دولت اوباما در فلسطین‌اشغالی که همواره حامی برجام و مخالف برهم زدن آن بوده، در اظهارنظر جدید خود به دولت ترامپ توصیه کرده که فشارهای حداکثری اقتصادی علیه مردم ایران اعمال کند.
او در این باره می‌نویسد: «سخت است که بدانیم چه چیزی از دل دیدار ترامپ- روحانی بیرون می‌آید. اگر سیاست آن است که از راه تحریم‌ها فشار حداکثری ایجاد شود، بهتر است که اجازه دهیم زمان بیشتری به بحران اقتصادی در ایران بدهیم تا این بحران عمیق‌تر شود. این تنها شانش و احتمال (هر چند بعیدی) است که در آن صورت، ایران با یک توافق هسته‌ای سفت و سخت‌تر (از برجام) موافقت کند».
به گزارش فارس، شاپیرو سپس می‌گوید که از نظر او دادن فرصت بیشتر به بحران اقتصادی در ایران به منظور عمیق‌تر شدن آن، توصیه عربستان سعودی، امارات و رژیم صهیونیستی هم هست.
او می‌گوید: «فرض من این است که پیشنهاد و توصیه اسرائیل و البته (عربستان)سعودی و امارات متحده عربی هم همین خواهد بود و به نظر من دلیل تعجیل پامپئو برای تصحیح اظهارات ترامپ هم همین است. احتمالاتی وجود دارد مبنی بر اینکه نمایش و طراحی زیرکانه ایران شاید این باشد که ترامپ را به مذاکرات و گفت‌و‌گوها بکشاند».
نام:
ایمیل:
* نظر: