kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۹۷۹۲
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۴

 
  * وزیر ورزش و جوانان در حکمی جواد رمضی را به عنوان سرپرست فدراسیون آماتوری ورزش کارگری منصوب کرد. چندی پیش مطرح شده بود سید امیر حسینی رئیس‌فدراسیون ورزش کارگری بازنشسته است و نمی‌تواند در این سمت به فعالیت خود ادامه دهد که پس از آن امیر حسینی اعلام کرد درجه ایثارگری دارد و مدارک آن را به وزارت ورزش ارائه کرده و مشکلی در این رابطه وجود ندارد اما عصر دیروز مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان برای فدراسیون کارگری سرپرست گذاشت تا حسینی از ریاست فدراسیون کنار رود.
* تیم ملی فوتبال پنج نفره برای شرکت در یک تورنمنت بین‌المللی چند جانبه 28 اردیبهشت راهی بلژیک می‌شود.این تورنمنت با حضور تیم‌های ایران، بلژیک، کاستاریکا، ژاپن و مکزیک اواخر اردیبهشت برگزار می‌شود و به مدت 3 روز ادامه خواهد داشت. این تورنمنت به منظور آماده‌سازی تیم ملی فوتبال پنج نفره برای شرکت در مسابقات جهانی اسپانیاست که خردادماه در مادرید برگزار می‌شود.
* نخستین اردوی آماده‌سازی تیم ملی جوانان جهت اعزام به شانزدهمین دوره مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ عمان (انتخابی جهانی۲۰۱۹ ) از تاریخ ۲۹ فروردین ماه تا ۳ اردیبهشت ماه در تهران برگزار می‌شود.
* عباس اورسجی رئیس‌فدراسیون کبدی گفت: پیش‌بینی‌ ما برای هر دو تیم کبدی در بازی‌های آسیایی جاکارتا رسیدن به فینال است و کبدی‌کاران در فینال برای کسب مدال طلا می‌جنگند.وی درباره برگزاری اردوهای تدارکاتی تیم ملی اظهار کرد: خدا را شکر برای اولین بار هندوستان قبول کرده است که تیم ملی ما بعد از ۱۴-۱۵ سال اردوی تدارکاتی در هند داشته باشد. با این حال چند اردوی تدارکاتی به ترتیب در سریلانکا، هندوستان و پاکستان خواهیم داشت. همچنین درخواست میزبانی یک اردوی مشترک با تیم ملی کره نیز داده‌ایم اما هنوز کره پاسخی در این خصوص به ما نداده است.اورسجی در پایان گفت: تاکنون ۵ مرحله از اردوهای تیم ملی کبدی در بخش زنان و مردان برگزار شده است، ۸ دوره دیگر نیز اردو خواهیم داشت. اسامی افراد نهایی در مرحله‌های آخر اردوها اعلام خواهد شد.
* شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک درخصوص بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا و وضعیت نفرات و تیم‌های ملی،‌ خاطرنشان کرد: رقبا بسیار قوی‌تر شده‌اند و شرایط مدال‌آوری سخت شده و حقیقتا ما نگرانیم اما امیدواریم و این امیدواری باعث خواهد شد که تلاش بیشتر شود و حداقل عنوان دوره قبل را تکرار کنیم.
* رقابت‌های لیگ اسنوبرد در حالی که به میزبانی پیست بین‌المللی اسکی توچال در حال برگزاری بود صبح دیروز با درگذشت یکی از شرکت‌کنندگان تعطیل شد. خبرها حاکی از آن است که ابراهیم سولقانی از ورزشکاران رشته اسنوبرد که فرزند یکی از پیشکسوتان و مدرسان این رشته است در هتل توچال جان سپرده است. شواهد اولیه مبنی بر ایست قلبی این ورزشکار است اگرچه پزشکی قانونی هنوز علت اصلی مرگ این اسکی باز را اعلام نکرده است. با درگذشت این ورزشکار مسابقات لیگ اسنوبرد تعطیل شد و هنوز خبری از پیگیری و ادامه آن نیست.

نام:
ایمیل:
* نظر: