kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۹۶۲۴
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۳
83دستاورد در بخش‌های مختلف صنعت هسته‌ای در دوازدهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای با حضور رئیس‌جمهور و رئیس‌سازمان انرژی هسته‌ای رونمایی شد.مراسم بزرگداشت دوازدهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای صبح دیروز - دوشنبه - با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی و با حضور جمعی از وزیران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونین رئیس‌جمهوری و دیگر مسئولان کشور و همچنین نمایندگانی از دیگر کشورها در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی گشایش یافت.
رئیس‌جمهوری در ابتدای این مراسم با حضور علی‌اکبر صالحی رئیس‌سازمان انرژی اتمی از نمایشگاه دستاوردهای سازمان انرژی اتمی ایران بازدید کرد و با توضیحات مهندسان، مدیران و متخصصان صنعت هسته‌ای کشور در جریان آخرین دستاوردها و پیشرفت‌های دانشمندان ایرانی در حوزه‌های مختلف انرژی اتمی قرار گرفت.
در این مراسم از چهار دستاورد در سالن اصلی و پنج دستاورد هم به صورت ویدئو کنفرانس و از 74 دستاورد در نمایشگاه جانبی رونمایی شد.
این دستاوردها در حوزه‌های مختلف از جمله سانتریفیوژها، جداسازی، رادیودارو، سرریز دانش در حوزه آب‌، بهداشت و درمان و نیروگاهی است.
به گزارش خبرگزاری ایرنا، در مراسم بزرگداشت دوازدهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای پیش از سخنان رئیس‌جمهوری، علی‌اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهوری و رئیس ‌سازمان انرژی اتمی کشور گزارشی از روند فعالیت‌ها و دستاوردها و برنامه‌ریزی‌های این سازمان در راستای توسعه و ارتقا دانش و صنعت هسته‌ای کشور ارائه کرد. بیستم فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای است.


نام:
ایمیل:
* نظر: