kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۹۵۶۴
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۳
رئیس‌ستاد معاینه فنی خودرو خبر داد
به گفته رئیس‌ستاد معاینه فنی خودرو در سال گذشته ۴ میلیون و ۲۷۸ هزار برگه جریمه معاینه فنی توسط دوربین‌ها ثبت شده است که این معادل ۲۱۳ میلیارد تومان است.
به گزارش فارس، سیدنواب حسینی‌منش در جمع خبرنگاران درباره دریافت معاینه فنی برتر برای خودروها گفت: قبلاً در طرح ترافیک دریافت معاینه فنی برتر الزام بود، اما وقتی طرح ترافیک تغییر کرد‌ این موضوع دیگر الزام نبود و به عنوان یک آپشن در طرح ترافیک دیده شد.
رئیس‌ستاد معاینه‎فنی خودرو گفت: خودروهایی که بتوانند معاینه‎فنی برتر دریافت کنند می‌توانند از 20 درصد تخفیف در طرح ترافیک استفاده کنند.
وی با بیان اینکه از ابتدای آغاز این طرح تاکنون 38 هزار خودرو معاینه فنی برتر دریافت کرده‌اند، گفت: این را هم بگویم بسیاری از خودروهای تولید داخل که تازه هم از کمپانی خارج شده‌اند، نمی‌توانند معاینه فنی برتر دریافت کنند.
حسینی‌منش افزود: در یک ماه گذشته تمام خودروهایی که به مراکز معاینه‌فنی مراجعه می‌کنند، برای آنها معاینه فنی برتر اجرا می‌شود. اگر پاس کردند معاینه فنی را دریافت می‌کنند ولی اگر پاس نکردند و در حد معاینه فنی معمولی بودند، به آنها معاینه فنی معمولی داده و به افراد مشاوره می‌دهند که برای دریافت معاینه فنی برتر چه اقداماتی انجام دهند و از آن به بعد در اختیار خود افراد است که چه اقدامی انجام دهند و الزامی وجود ندارد.
حسینی‌منش در بخش دیگری از سخنانش درباره مردودی خودروها در معاینه فنی گفت: تاکسی‌ها کمترین مردودی را داشتند؛ چرا که نوسازی شده‌اند و بیشترین میزان مردودی مربوط به اتوبوس‌ها بود که نشان می‌دهد اتوبوس‌ها روز به روز فرسوده‌تر می‌شوند.
رئیس‌ستاد معاینه فنی خودرو با بیان اینکه در سال گذشته به کمکLEZ، حدود 4 میلیون و 278 هزار برگه جریمه معاینه فنی توسط دوربین‌ها صادر شده است، گفت: خیلی از شهروندان هنوز مطلع نیستند که جریمه شده‌اند. سیستم‌های اطلاع‌رسانی به درستی انجام نشده است.وی ادامه داد: البته شاید برخی معاینه‌فنی داشتند و دوباره جریمه شده‌اند که این افراد با مراجعه به مراکز معاینه فنی خودرو و دادن مستندات می‌توانند نسبت به رفع خلافی خود اقدام کنند.به گفته حسینی‌منش مبلغ جریمه نداشتن معاینه فنی خودرو 20000 تومان است و در سال گذشته 213 میلیارد تومان جریمه معاینه فنی داشته‌ایم.
وی در پاسخ به این پرسش که این پول در کجا هزینه می‌شود، گفت: اگر به جیب شهرداری بیاید، برنامه داریم ولی به شهرداری نمی‌دهند، البته در بودجه سال 97 در مصوبه مجلس قید شده که از محل جرایم معاینه‌فنی برای توسعه حمل‌ونقل عمومی استفاده شود.
وی همچنین درباره برنامه‌های ستاد معاینه‌فنی برای سال 97 تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که تعداد مراکز معاینه فنی را افزایش دهیم.
رئیس‌ستاد معاینه فنی خودرو با بیان اینکه در سال جاری حداقل 2 میلیون معاینه فنی در تهران اجرا می‌شود، اظهار داشت: این رقم با ظرفیت فعلی همخوانی دارد. در حال حاضر 43 خط معاینه فنی در تهران داریم، اما به جهت اینکه بتوانیم طول صف را کاهش دهیم، برنامه‌ریزی کرده‌ایم که تعداد خطوط را افزایش دهیم.
وی همچنین از توسعه خطوط معاینه فنی سیار خبر داد و گفت: در سال گذشته احداث 7 خط در دستورکار بود که 3 خط وارد مدار شد و در 2 الی 3 ماه آینده 4 خط دیگر به مدار افزوده می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: