kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۹۴۷۹
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲
دانشجوی شهید «اسدالله قربانی» در سال 1339 در شهرستان آذرشهر متولد شد. تحصیلات مقدماتی را در زادگاه خود با موفقیت به اتمام رساند. در آزمون سراسری سال 1358 دانشگاه‌ها شرکت کرد و در رشته جغرافیای طبیعی دانشگاه تبریز پذیرفته شد.
وی در روزهای انقلاب، همراه مردم در راهپیمایی‌ها و تظاهرات مردمی فعالانه شرکت می‌کرد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تمام توان در خدمت انقلاب بود. با تعطیلی دانشگاه‌ها به عضویت سپاه پاسداران درآمد، تا از ارزش‌های انقلاب و آرمان‌های امام (ره) پاسداری کند.
با شروع جنگ تحمیلی حضور در میادین نبرد را بر هر کاری مقدم دانسته و چندین بار به جبهه‌ها اعزام شد، تا اینکه در تاریخ 23 شهریور 1362 در عملیات رمضان به فیض عظیم شهادت نائل آمد. پیکر مطهر سردار سرفراز سپاه اسلام، شهید اسدالله قربانی شیرامین در دهستان «شیرامین» آرام یافته و میعادگاهِ دوستدارانِ عروج به والاترین درجاتِ کسبِ رضایِ الهی، گشته است. شهید در وصیت‌‏نامه‌اش می‌نویسد: حال ‌‌ای پدر و مادرم، در شهادتم صبر پیش گیرید و در عزایم بیشتر‌گریه‌ و زاری نکنید که دشمنان دلشاد می‌شوند و نگذارید اسلحه‌ام بر زمین بماند. برادرانم علیرضا و محمد را به نوبت به جبهه بفرستید و ان‌شاءالله همه‌شان پاسدار اسلامی می‌شوند و خواهرانم؛ حجاب را رعایت کنید و از امام پیروی کنید و از روحانیت در خط امام حمایت کنید.
نام:
ایمیل:
* نظر: