kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۹۴۱۱
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۰
چهره سال هنر انقلاب اسلامی در حالی تا چند روز دیگر معرفی خواهد شد که پنج نامزد دریافت این عنوان، روز گذشته معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار کیهان، سیدمسعود شجاعی طباطبایی، سرپرست معاونت هنری حوزه هنری، روز گذشته در نشست خبری گفت: پس از بررسی و اظهارنظر ۶۰ نفر از هنرمندان، پنج نفر به عنوان نامزد چهره هنرمند انقلابی معرفی شدند که در نهایت در مراسم اختتامیه هفته هنر(26 فروردین) یک نفر معرفی می‌شود.
وی نامزدهای کسب این عنوان را به این شرح معرفی کرد: «حمید حسام» نویسنده کتاب وقتی مهتاب گم شد (خاطرات شهید خوش‌لفظ) با بیش از 20 بار تجدید چاپ، «محمدرضا دوست محمدی» هنرمند عرصه گرافیک، «حسن روح‌الامین» هنرمند نقاش و گرافیست برای خلق اثر شهید محسن حججی، «محمدحسین مهدویان» برای ساخت فیلم ماجرای نیمروز، «مهدی نقویان» مستندساز برای ساخت مجموعه «خارج از دید» که با استقبال خوبی مواجه شد و همچنین مستند ارثیه پدری.
شجاعی طباطبایی، ازجمله ملاک‌های انتخاب این افراد را اثربخشی، جریان‌سازی و رقم زدن اتفاق‌های ویژه هنری اعلام کرد.
وی همچنین درباره هنرمندان انقلابی که در سایر کشورها فعالیت می‌کنند نیز اظهار کرد: برخی از هنرمندان کشورهای دیگر، ازجمله «لوک دس شیما اکر» کاریکاتوریست بلژیکی را می‌توان نام برد که حتی از برخی هنرمندان ما هم حضور جدی‌تری دارد و به واسطه افشاگری‌هایش دائم با هجمه رسانه‌های صهیونیستی و آمریکایی مواجه می‌شود.
سرپرست معاونت هنری حوزه هنری درباره سایر برنامه‌های هفته هنر نیز گفت: هفته هنر انقلاب در تهران و در سایر مراکز استانی در روز بیستم ساعت ۱۷:۳۰ آغاز می‌شود. در تهران مراسم افتتاحیه در تالار سوره حوزه هنری با تقدیر از ۲۰ هنرمند جوان انقلابی از سراسر کشور و اهدای جوایز برگزیدگان داستان انقلاب اسلامی تحت عنوان جایزه مرحوم امیرحسین فردی آغاز می‌شود. زیارت مزار شهدای هنرمند به‌ویژه مزار سید مرتضی آوینی نیز یکی دیگر از برنامه‌های این هفته است که با همکاری نهادها و ارگان‌های دیگر در بهشت زهرا(س) برگزار می‌شود. یک برنامه تولیدی تلویزیونی با عنوان سوره هنر نیز در این هفته از شبکه افق و شبکه سوم سیما در دستور کار است که به تهیه‌کنندگی حامد رهنما و اجرای رسالت بوذری روی آنتن می‌رود.

نام:
ایمیل:
* نظر: