kayhan.ir

کد خبر: ۱۱۵۱۱۳
تاریخ انتشار : ۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۲
ولایتی:

بارزانی دلال صهیونیست‌هاست

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بارزانی دلال صهیونیست‌ها برای تجزیه کشورهای اسلامی است.علی‌اکبر ولایتی رئیس‌ هیئت ‌امنا و رئیس‌ هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی دیروز در حاشیه همایش رونمایی و آشنایی با سامانه‌های علم‌سنجی و پژوهشیار معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: هدف از این جلسه ساماندهی امر پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی است، پژوهش باید طوری باشد که مرکزی در جریان کار پژوهش سایر نهادها قرار گیرد و از دوباره‌‌کاری پرهیز شود و کارهای بعدی در امتداد پژوهش‌های قبلی انجام شود.وی تاکید کرد: پژوهش باید مسئله‌محور باشد و متناسب با شرایط بومی ایران و بیماری‌های موجود در این منطقه صورت گیرد.
ولایتی ادامه داد: بنابراین ساماندهی پژوهش در حوزه علوم پزشکی هدف اصلی ما است، امیدواریم با ایجاد این سامانه مجموعه هم‌افزا به وجود آید که مردم ما و مردم سایر کشورها به خصوص کشورهای منطقه از نتایج آن بهره‌مند شوند، امیدوارم به جایی برسیم که هر استادی چیزی را درس بدهد که قبلا پژوهش کرده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره همه‌پرسی روز گذشته در کردستان عراق گفت: کار غیر‌قانونی که توسط آقای بارزانی صورت گرفته، بی‌ارزش است، نتیجه مثبتی ندارد و موجب آشفتگی سیاسی در منطقه می‌شود.
وی افزود: آقای بارزانی متاسفانه از مدت‌ها پیش با صهیونیست‌ها متصل شده است، او از وضعیت فلسطین درس نگرفته است، حداقل از سردار صلاح‌الدین ایوبی که مبارز کرده بود، درس می‌گرفت. مردم کرد به صلاح‌الدین ایوبی افتخار می‌کنند و نه به نتانیاهو، اسرائیل 60 تا 70 سال است که فلسطین را‌ اشغال کرده و هر روز مظالمش علیه مردم فلسطین افزوده می‌شود این رژیم ننگین، تبعیض نژادی و نامشروع، منفور همه دنیاست. اتصال بارزانی به اسرائیلی‌ها آغاز سقوط سیاسی اوست.
ولایتی ادامه داد: آقای بارزانی زیر بار این ننگ نمی‌ماند و چیزی از این رفراندوم به دست نمی‌آورد. البته ناگفته نماند که معلوم نیست چقدر این رفراندوم واقعی باشد، موقعی که حکومتی چیزی را به مردم تحمیل می‌کند قطعا نتایج آن قابل قبول نیست.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مردم کرد همواره در صف مقدم مبارزه با ظلم و کفر بودند و مبارزانی چون میرزاده عشقی داشتند که جانش را در زمان رضا شاه از دست داد، آقای بارزانی زودتر از آن چیزی که دیگران سقوط کرده‌اند، سقوط خواهد کرد.
ولایتی ادامه داد: مردم ایران و مردم منطقه در مقابل این اقدام ساکت نمی‌نشینند و در مقابل این انحراف می‌ایستند. آقای بارزانی ناگزیر به عقب‌نشینی می‌شود وگرنه با او مقابله خواهد شد.
وی افزود: اقلیم کردستان جزئی از عراق است. جمهوری اسلامی ایران همواره از تمامیت ارضی کشورهای منطقه حمایت کرده است. در همین راستا 6 سال است که جمهوری اسلامی ایران در مقابل تجزیه سوریه ایستاده است، حال عده‌ای سوءاستفاده کرده‌اند آمریکا و انگلیس از پشت صحنه و اسرائیل از روی صحنه از این قضیه حمایت می‌کنند. آنها از داعش نتیجه ندیدند، ولی باید بدانند که این همه‌پرسی از قبل شکست خورده است.
ولایتی گفت: بارزانی دلال صهیونیست‌ها برای تجزیه کشورهای اسلامی است و با عنایت به تجربه‌ای که ملت‌های مسلمان از تجربه تلخ فلسطین دارند اجازه نخواهند داد اسرائیل دوم تشکیل شود. بارزانی در سراشیبی سقوط قرار دارد. مطمئنا مردم کرد قبل از دولت عراق وی را سرنگون خواهند کرد‌ و این لکه ننگ را از دامن جهان اسلام پاک
می‌کنند‌.
وی افزود: ما از تمامیت ارضی همه کشورهای اسلامی مثل سوریه و عراق حمایت می‌کنیم و به درخواست دولت قانونی عراق در این کشور حضور فعال داریم‌.