يکشنبه ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰
کد خبر: ۶۶۱۴۷
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۰
مدیرکل فرودگاه گیلان:
مدیرکل فرودگاه گیلان گفت: موضوع الحاق فرودگاه سردار جنگل رشت به منطقه آزاد انزلی از طرف اداره کل تطبیق قوانین مجلس شورای اسلامی منتفی شد.


فتاح رضوانی اظهار کرد: اگر الحاق فرودگاه رشت به منطقه آزاد انزلی اتفاق می‌افتاد قوانین منطقه آزاد در فرودگاه اعمال می‌شد که به نفع سرمایه‌گذاران بود.
وی با بیان اینکه الحاق فرودگاه به منطقه آزاد انزلی موجب برخورداری سرمایه‌گذاران از یک سری معافیت‌ها می‌شد، افزود: زمانی که لایحه الحاق فرودگاه رشت به منطقه آزاد انزلی توسط هیئت وزیران مناطق آزاد پیشنهاد شد، در اداره کل تطبیق قوانین مجلس شورای اسلامی مغایر با قانون شناخته و عنوان کردند که منطقه آزاد در محدوده جغرافیایی انزلی و فرودگاه رشت در محدوده جغرافیایی این شهرستان قرار دارند بنابراین از نظر حقوقی نمی‌توانند به یکدیگر ملحق شوند و مستلزم این است که در قالب یک لایحه با تعاریف حقوقی وقانونی این مشکل برطرف شود.
وی گفت: از طرف اداره کل تطبیق قوانین مجلس عنوان شد که دولت در قالب لایحه، پیشنهادی را به مجلس دهد که بعد تبدیل به قانون شود تا الحاق مذکور صورت گیرد.
رضوانی در ادامه حداقل زمین برای فرودگاه بین‌المللی را 500 هکتار عنوان کرد و یادآور شد: بین‌المللی شدن فرودگاه سردار جنگل رشت نیاز به حمایت مسئولان و نمایندگان گیلان دارد.نام:
ایمیل:
* نظر: