چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۷
کد خبر: ۶۳۴۸۳
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۶
جمعی از مدیران فرهنگی از مجسمه‌ای پوچگرایانه رونمایی کردند!مجسمه «هیچ» از آثار هنرمند پوچگرا و ضددینی و اخلاق ستیز، پرویز تناولی است که شامگاه جمعه گذشته با حضور جمعی از مدیران فرهنگی رونمایی شد!
در این مراسم، مسئولانی چون علی مرادخانی (معاون هنری وزارت ارشاد)، محمدهادی ایازی (معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران)، مجید ملانوروزی (رئیس دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد و مدیر موزه هنرهای معاصر تهران) گری لوئیس (رئیس دفتر سازمان ملل در ایران) حضور داشتند.
خبرگزاری ایسنا از ابراز خوشحالی علی مرادخانی به خاطر حضور در مراسم رونمایی از مجسمه پوچگرایانه «هیچ» خبر داده است!
ملانوروزی نیز گفت: خوشحالم در نمایشگاهی حضور دارم که از پیشگامان هنرهای معاصر ایران برگزار می‌شود.
گفتنی است، پرویز تناولی در دهه 1340 با بودجه و سفارش دربار، مجسمه‌هایی را از اندام تناسلی برای محوطه کاخ نیاوران ساخت. سال 1348، اوج دین‌ستیزی وی بود و مجسمه‌ای از یک ضریح - که برای مسلمانان نمادی قدسی است- ساخت و داخل ضریح (با عرض پوزش از خوانندگان محترم) یک [...] گذاشت و زیر آن نوشت که «ما همه را دوست داریم»!
ساخت این اثر دین‌ستیزانه در دهه 1340 واکنش‌های بسیاری را برانگیخت تا جایی که حتی «مجله فردوسی» -به مثابه نشریه‌ای که خود مروج ابتذال فرهنگی و غربزدگی بود- به آن اعتراض کرد(!) و نوشت که «آثار پرویز تناولی، نمایشگاهی از شارلاتانیزم فرهنگی است.»نام:
ایمیل:
* نظر: