شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
کد خبر: ۵۶۳۰۵
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۹
خطیب جمعه تهران:
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه حادثه منا مدیریت نالایق آل‌‌سعود را نشان داد، گفت: دنیا بهانه‌گیری عربستان را در این باره نمی‌پذیرد چون دروغ است.


به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران حادثه غم بار منا که منجر به شهادت و جراحت‌های ضیوف‌الرحمن شد را نشانه بی‌لیاقتی عربستان سعودی خواند و گفت: ابتدا به تمام بازماندگان و بیوتی که به این مصیبت مبتلا شده‌اند و مخصوصا خانواده‌های ایرانی تسلیت عرض می‌کنم و برای شهدا مغفرت و رحمت از پیشگاه خدای متعال طلب می‌کنم.
وی در ادامه با عرض تسلیت این فاجعه به ملت‌های مسلمان و ملت ایران و نیز امام عصر(عج)، تصریح کرد: امام عصر(عج) صاحب حج، منا، زمزم و صفا است. چرا که ولی خدا و انسان کامل و معصوم(ع) در هر عصر و زمان قطب و مالک زمان و صاحب این دیار و زمین است و اگر حجت نبود زمین ادامه پیدا نمی‌کرد و اگر کعبه و مکه قطب توحید است، انسان کامل هم مظهر تمام اسماء حسنی و مکه و منا است.
آیت‌الله امامی کاشانی با تسلیت شهادت جمعی از حجاج در منا به رهبر معظم انقلاب، گفت: آنها که دیروز در منا به شهادت رسیدند مصداق آیه شریفه 100 سوره نساء «و من یخرج من بیته مهاجرا الی‌الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع اجره علی الله» هستند که در تفاسیر بحث شده است که یک مصداق آن، سفر الهی و زیارت خانه خدا است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه حجاجی که دیروز در منا دچار حادثه شدند بیشتر اعمال حج را انجام داده و بعد با زجر و گرفتاری به شهادت رسیدند، اظهار داشت: اینجاست که مغفرت پروردگار شامل حال آنها خواهد بود.
وی در ادامه گفت: این مسئله که رهبر معظم انقلاب فرمودند عربستان باید در این باره مسئولیت بپذیرد مسئله مهمی است و اینکه بگوید حجاج خود بی‌نظمی کردند و یا هوا گرم بود را دنیا نمی‌پذیرد چرا که دروغ است.
آیت‌الله امامی کاشانی ریشه فاجعه دیروز منا را بستن راه توسط مامورین سعودی برشمرد و با تاکید بر ضرورت پذیرش این مسئله و مواخذه مدیران مسئول از سوی عربستان، تصریح کرد: به علاوه دولت سعودی باید لوازم این مسئله را بپذیرید که یکی از این لوازم مراجعه کشورهای اسلامی به دادگاه بین‌المللی است، تا مشخص شود چرا این همه قتل و جانبازی در منا صورت گرفت.
امام جمعه موقت تهران از ضرورت مراجعه به سازمان کنفرانس اسلامی جهت معلوم کردن تکلیف حج سخن گفت و اضافه کرد: حج تنها مربوط به دولت عربستان نیست و این همه شهید در منا از همه کشورهای اسلامی بودند.
وی لزوم اداره حج به دست سازمان کنفرانس اسلامی و صاحب‌نظر بودن کشورهای مسلمان و نیز گماردن نیروهای امنیتی از سوی این کشورها در فریضه حج را متذکر شد و بیان داشت: دولت عربستان باید به محکمه پاسخگو باشد اما از همه تاسف‌بارتر اینکه از ماموران خود تشکر می‌کند و اظهار می‌دارد که در کار کم نگذاشته‌اند.
آیت‌الله امامی کاشانی با تاکید بر اینکه این یاوه‌گویی‌ها و سخنان باطل در دنیای امروز قابل قبول نیست، گفت: سازمان کنفرانس اسلامی باید در این موضوع وارد شود چرا که عربستان یک دولت محدود است و امروز کارش شده تربیت داعش و پرداختن به یمن و نابودی بیمارستان‌ها و کشتار زنان و کودکان.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه سازمان کنفرانس اسلامی باید به فکر حجاج باشد و طرحی در زمینه اداره حج با اعضاء مطرح کند، ادامه داد: ملت ما در هشت سال دفاع مقدس با ایثار  و فداکاری و جانبازی ایستاد که نتیجه آن اعتلاء و عظمت جمهوری اسلامی شد.
رئیس سازمان دامپزشکی اعلام کرد: تولید مرغ در کشور بدون هورمون
به گزارش خبرگزاری فارس، مهدی خلج در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران با اشاره به اینکه این سازمان وظایف مختلفی را برعهده دارد، گفت: یکی از این وظیفه‌ها کنترل، بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان است، به طوری که با رشد جمعیت و نیاز به غذا طبیعتا بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان نیز افزایش پیدا می‌کند که این سازمان وظیفه کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها را برعهده دارد.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به تولید تخم‌مرغ و گوشت مرغ در کشور، گفت: ایران رتبه دهم را در تولید تخم‌مرغ و رتبه ششم را در تولید گوشت مرغ دارد و نکته مهم این است که برای تولید مرغ یک زمان شش هفته‌ای لازم است و به هیچ عنوان هورمون در مورد رشد سریع مرغ استفاده نمی‌شود، بنابراین مصرف‌کنندگان می‌توانند این گوشت را با اطمینان مصرف کنند.
خلج تأکید کرد: در یکسال گذشته شاهد ورود 4 ویروس دامی به کشور بودیم که با اقدامات سریع مانع از ورود آن شدیم.
وی با اشاره به ارزش اقتصادی دام، طیور و آبزیان، گفت: 130 هزار میلیارد تومان ارزش اقتصادی دام است که با فعالیت‌های دامپزشکی می‌توانیم این ارزش را تا 25 درصد به‌طور سالانه افزایش دهیم، اما اگر کنترل را کنار گذاریم، قطعا شاهد ضایعات زیادی خواهیم بود.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به راه‌اندازی سامانه الکترونیک در سازمان دامپزشکی گفت: در حال حاضر 11 سامانه الکترونیک تشکیل دادیم که شهروندان می‌توانند به محض برخورد با یک ویروس و یا یک عامل آلوده‌کننده، سریعا با این سامانه در تماس باشند و ما نیز به‌طور سریع وارد عمل خواهیم شد.
خلج با اشاره به، به کارگیری سامانه رهگیری و رهیابی که بر روی بسته‌های مرغ نصب شده است، گفت: مردم می‌توانند این کدهای رهگیری و ردیابی را به سامانه 30008903 پیامک کرده و از نحوه تولید و ذبح مرغ خریداری شده اطلاعات کسب کنند که این یک کار بزرگ و گسترده‌ای است که هم‌اکنون در حال انجام است.نام:
ایمیل:
* نظر: