دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰
کد خبر: ۵۵۵۵۷
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۶
پروفسور گریفین رهبران آمریکا را به چالش می‌کشد
حادثه 11 سپتامبر سال 2001، بهانه خوبی برای لشکرکشی آمریکا به جهان اسلام بود، اقدامی که بیش از سه میلیون کشته و میلیون‌ها آواره برجای گذاشت.

اشاره

در روزهای پس از این واقعه، دستگاه خبری و تبلیغاتی ایالات متحده چنان هیاهویی راه انداخته و تروریست‌های القاعده را مسئول این حمله دانسته بودند، که افکار عمومی فرصت تفکر درباره چند و چون این ماجرا پیدا نکرده است.
تاکنون در ارتباط با ساختگی بودن ماجرای 11 سپتامبر، اسناد زیادی رو شده و فیلم‌های مستند زیادی هم تهیه شده است. پروفسور «دیوید ری گریفین» نیز یکی از این محققان و اندیشمندان است که با نگارش کتاب «از قلم افتاده‌ها و با قلم اضافه شده‌های کمیسیون تحقیق 11 سپتامبر»، 115 دلیل در مورد ساختگی بودن این ماجرا ارائه می‌کند که در اینجا، شماری از مهم‌ترین آنها را ازنظر می‌گذرانیم.
سرویس خارجی
کمیسیون تحقیق 11 سپتامبر که از سوی مقامات واشنگتن درصدد کشف علل واقعه برآمد، موارد زیر را از قلم انداخت. این درحالی است که اسناد صحت آنها را تأیید می‌کند.
1- حذف این مدرک که حداقل شش هواپیماربا هنوز زنده هستند. نام یکی از آنها «ولید الشهری» است. او قبل از این که پرواز UA11، برج شمالی مرکز تجارت جهانی را ویران کند، توسط کمیسیون تحقیق 11 سپتامبر متهم به قتل مهماندار UA11 بوده است. (صفحات 19-20)
2- حذف مدارک مربوط به «محمد عطا» که نشان می‌داد او گرایشی به الکل، گوشت خوک و.‌.‌. داشت. درصورتی که مشخصات این فرد با اسناد کمیسیون تحقیق ریاست‌جمهوری کاملاً در تضاد است، چون کمیسیون مدعی است، این شخص یک متعصب مذهبی بوده است. (صفحات20-21)
3- بی‌نظمی مغرضانه اطلاعات به‌گونه‌ای است که نشان ندهد «هانی هانجور» خلبانی حرفه‌ای نبوده که بتواند یک هواپیمای مسافربری را برای ویران کردن پنتاگون به آن نقطه ببرد. (صفحات21-22)
4- حذف این واقعیت که در هیچ‌کدام از فهرست‌های پرواز نام یک عرب دیده نمی‌شود. (صفحه23)
5- حذف این واقعیت که تاکنون هیچ آتش‌سوزی، چه قبل از 11 سپتامبر و چه بعد از آن، منجر به فرو ریختن کامل یک ساختمان با یک اسکلت فولادی نشده است. (صفحه25)
6- حذف این واقعیت که آتش‌سوزی برج‌های دوقلو در مقایسه با موارد مشابه آنقدر هم وسیع، شدید و طولانی نبوده که منجر به نابودی همه ساختمان شود. در سایر آسمان‌خراش‌های آمریکا با همین ساختار فولادی نیز چنین اتفاقی نیفتاده است. (صفحات 25-26)
7- با فرض اینکه تخریب کامل ساختمان به خاطر آتش‌سوزی باشد، چرا برج جنوبی که بعد از برج شمالی هدف قرار گرفته و کمتر در معرض شعله‌های آتش قرار داشته، زودتر از برج شمالی فرو ریخته است؟ (صفحه26)
8- حذف این واقعیت که ساختمان شماره هفت مرکز تجارت جهانی نیز در این ماجرا فرو ریخت. ساختمانی که هیچ هوایپمایی با آن برخورد نکرد و فقط در معرض چند شعله‌ای کوچک آتش قرار داشت. اتفاقی که آژانس فدرال بررسی شرایط فوری آن را تائید کرد، اما نتوانست توضیحش دهد. (صفحه26)
9- حذف این واقعیت که فرو ریختن برج‌های دوقلو و ساختمان شماره هفت، حداقل از 10 منظر بیانگر یک تخریب کنترل شده است. (صفحات 26-27)
10- این ادعا که مرکز اسکلت هر یک از برج‌های دوقلو به شکل یک چاه فولادی توخالی است، و در همان‌ حال، انکار این موضوع که 47 ستون متراکم فولادی مرکز هر برج را تشکیل می‌دهند. همچنین براساس نظریه سرهم‌بندی طبقات و با این شرایط معماری، برج‌ها می‌بایست هنگام فروریزی، بیش از ده‌ها متر رو به آسمان پابرجا می‌ایستادند نه اینکه با خاک یکسان شوند. (صفحات27-28)
11- حذف صحبت‌های «لاری سیلورستاین»، مالک مرکز تجارت جهانی مبنی بر اینکه او تصمیم گرفته بود با هماهنگی آتش‌نشان‌ها ساختمان شماره هفت را خراب کند. (صفحه28)
12- حذف این واقعیت که فولاد ساختمان‌های مرکز تجارت جهانی به سرعت از صحنه واقعه خارج شده و قبل از اینکه بتوان برای آشکار کردن اثرات انفجار، بررسی‌هایی روی آنها انجام داد، توسط کشتی‌هایی به مقصدی ناشناخته حمل شدند. (صفحه30)
13- حذف این واقعیت که ساختمان شماره هفت، قبل از فروریختنش تخلیه شده بود و همین موضوع، دلیل رسمی قرار گرفت برای خارج کردن فولادهای این ساختمان. درصورتی که امکان داشت تعدادی هنوز زیر آوار زنده باشند. (صفحه30)
14- حذف صحبت‌های شهردار «جولیانی» مبنی بر اینکه پیش‌بینی شده که مرکز تجارت جهانی ویران خواهد شد. (صفحات 30-31)
15- حذف این واقعیت که «ماروین بوش» (برادر رئیس‌جمهور) و «ورت واکر» (پسر عموی رئیس‌جمهور) هر دو رئیس بخش امنیت مرکز تجارت جهانی بودند. (صفحات31-32)
16- حذف این واقعیت که بخش تخریب شده غربی پنتاگون، به دلایل گوناگون فاقد ارزشی برای حملات تروریستی القاعده است. (صفحات33-34)
17- حذف هرگونه مباحثه‌ای برای تعیین کردن اینکه آیا خرابی‌های پنتاگون با برخورد یک بوئینگ 757 که بیش از صدها کیلومتر بر ساعت سرعت داشته، همخوانی دارد؟ (صفحه34)
18- حذف این واقعیت که بعضی از عکس‌ها نشان می‌دهند نمای بخش غربی پنتاگون 30 دقیقه بعد از برخورد هواپیما فروریخته و همچنین سوراخ ایجاد شده بسیار کوچکتر از اندازه یک بوئینگ 757 می‌باشد. (صفحه34)
19- حرف هرگونه شواهد بحث برانگیزی درباره وجود یا نبود تکه‌پاره‌های هواپیمای بوئینگ 757 در داخل یا خارج از پنتاگون. (صفحات 34-36)
20- انجام نشدن هیچگونه بحثی درباره مشخص کردن اینکه آیا پنتاگون مجهز به سیستم دفاع ضدموشکی برای سرنگون کردن هواپیمای مسافربری تجاری نبوده است؟ درصورتی که کمیسیون تحقیق مدعی شده بود که تروریست‌های القاعده به مرکز هسته‌ای پنتاگون حمله نکرده بودند، چون که آنها این بخش را محافظت شده می‌پنداشتند. (صفحه36)
21- حذف این واقعیت که تصاویر موجود از دوربین‌های مراقبت به ویژه آنهایی که از ایستگاه خدمات روبه‌روی پنتاگون گرفته شده و همچنین فیلم این تصاویر که بلافاصله بعد از برخورد هواپیما به وسیله اف. بی. آی مصادره شد، بی‌شک می‌تواند پاسخ معمایی باشد که چه چیزی به پنتاگون برخورد کرده است. (صفحات37-38)
22- حذف نامه‌نگاری «دونالد رامسفلد»، وزیر دفاع آمریکا معطوف به این جمله «یک موشک [استفاده شده] برای تخریب کردن [پنتاگون].» (صفحه39)
23- چرا مأموران سرویس مخفی آمریکا به بوش اجازه دادند، در مدرسه «ساراسوتا» حضور داشته باشد، درحالی که براساس نسخه رسمی کمیسیون تحقیق امکان داشت هواپیمایی که از مسیرش منحرف شده، به این مدرسه برخورد کند.
24- ناتوانی در مشخص کردن اینکه چرا مأموران مخفی آمریکا برای محافظت هوایی از هواپیمای ریاست‌جمهوری، هیچ درخواستی نداده‌اند.
25- اظهاراتی که نشان می‌دهند، وقتی همراهان رئیس‌جمهوری به مدرسه ساراسوتا رسیدند، هیچ‌کدام از آنها خبر نداشتند تعدادی هواپیما از مسیر هوایی خود منحرف شده‌اند. (صفحات47-48)
26- حذف گزارشی که براساس آن، «جان اشکرافت» وزیر دادگستری، قبل از 11 سپتامبر اعلام کرد دیگر از خطوط هوایی تجاری استفاده نشود. (صفحه50)
27- حذف اظهارات «دیوید شیپر» که بیهوده تلاش می‌کرد تا بر مبنای اطلاعات افسران اف. بی.‌آی درمورد حملات احتمالی جنوب منتهن، داده‌ها را شش هفته قبل از وقوع حادثه 11 سپتامبر در اختیار وزیر دادگستری قرار دهد. (صفحه51)
28- حذف هرگونه اظهارنظرهای مأموران اف. بی. آی که پیش از این اعلام کرده بودند درمورد زمان و مکان هر حمله تروریستی اطلاع کافی دارند. (صفحه51-52)
29- پایین آمدن غیرمعمول حجم خرید کالاها قبل از 11 سپتامبر نمی‌تواند تائیدی بر این باشد که خریدکنندگان پیش از این نسبت به حملات برج‌های دوقلو مطلع بودند. (صفحات5۲-۵۷)
30- حذف گزارش‌هایی که براساس آنها، ویلی براون شهردار سان‌فرانسیسکو و چند تن از مسئولان پنتاگون هشدارهایی دریافت کرده‌اند که در روز 11 سپتامبر از هیچ هواپیمایی استفاده نکنند. (صفحه57)
31- حذف گزارشی که مبنی بر آن «اسامه‌بن‌لادن» به عنوان تحت تعقیب‌ترین مجرم ایالات متحده، در ژوئیه 2001 توسط یک دکتر و بیمارستان آمریکایی در دبی درمان شد و در آنجا با مأمور محلی سیا ملاقات کرد. (صفحه59)
32- حذف مقاله‌هایی که ادعا داشتند، ارتش آمریکا بعد از 11 سپتامبر، عامدانه اسامه‌بن‌لادن را فراری داده است. (صفحه60)
33- حذف گزارش‌هایی که شامل ملاقات رئیس سرویس اطلاعات عربستان سعودی با اسامه‌بن‌لادن در بیمارستان دبی است. درصورتی که این گزارشات با نسخه رسمی کمیسیون تحقیق مبنی بر اینکه بن‌لادن از طرف خانواده و کشورش طرد شده کاملاً در تناقض است.
34- حذف گزارش‌های «جرالد پوسنر» براساس شواهد «ابوزبیده» که بیان می‌داشت، سه عضو از خانواده سلطنتی عربستان سعودی برای القاعده سرمایه‌گذاری می‌کنند و اطلاعات قبلی درمورد حملات 11 سپتامبر داشتند. (صفحات6۱-۶۵)
35- تکذیبیه کمیسیون تحقیق درباره مدارکی که نشان می‌داد، سعودی‌ها بودجه مالی القاعده را تأمین می‌کردند. (صفحات65-68)
منبع: تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: