چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۷
کد خبر: ۲۱۲۸۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی:
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش گفت که بازیابی کامل برجام باید شامل برداشته شدن تحریم‌های ایران باشد.
«میخائیل اولیانوف» در پیامی در توییتر به موضوع راستی‌آزمایی درباره برنامه هسته‌ای ایران اشاره کرد و نوشت: «راستی‌آزمایی قابل اعتماد در ایران برگه چانه‌زنی نخواهد بود. این موضوع بخشی از بازیابی اجرای کامل برنامه جامع اقدام مشترک توسط تمامی طرف‌ها خواهد بود که باید شامل برداشته شدن تحریم‌ها نیز باشد.»
اولیانوف این پیام را در واکنش به پیام توییتری نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در وین اتریش منتشر کرده است. نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در وین پیشتر پیامی در توییتر درباره راستی‌آزمایی درخصوص برنامه هسته‌ای ایران منتشر کرده و در این پیام نوشته بود: «آمریکا با راستی‌آزمایی قابل اعتماد در ایران به عنوان برگه‌ای برای چانه‌زنی برخورد نخواهد کرد. در عوض، چنین راستی‌آزمایی ادامه‌دهنده امکان دستیابی به نتیجه‌ای است که اکنون بسیاری از ما به‌دنبال آن با ایران هستیم.»
به گزارش فارس، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در پیام توییتری دیگری به اظهارات مقامات آمریکایی درباره همکاری نزدیک با متحدان درباره برجام نوشت: «روسیه آماده تعامل با شما و دیگر شرکای برجام در راستای بازیابی کامل تعهدات در توافق هسته‌ای در اسرع وقت است.»


نام:
ایمیل:
* نظر: