سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۲
کد خبر: ۲۱۲۴۴۲
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۱
با شلیک 14 موشک از سوی افراد ناشناس اتفاق افتاد
گروه‌های زیادی در عراق، خواستار اخراج نظامیان تروریست آمریکا از کشورشان هستند و تقریبا هفته‌ای نیست که خبری از هدف قرار گرفتن نیروهای آمریکایی در این کشور مخابره نشود. دیروز 4 حمله به اهداف نظامی آمریکا در مناطق مختلف عراق صورت گرفت که مهم‌ترین آنها، شلیک 14 راکت به پایگاه بزرگ عین الاسد بود که دست کم، 3 نظامی آمریکایی را به جهنم فرستاد.سرویس خارجی-

آمریکا بار دیگر در «عین الاسد» تحقیر شد؛ اولین حمله تحقیر‌آمیز به این پایگاه را نیروی هوا فضای سپاه پاسداران بامداد چهار شنبه 18 دی 1398 به تلافی ترور سردار بزرگ اسلام، شهید قاسم سلیمانی انجام داد که به نظر می‌رسد، راه را برای تحقیر آمریکا، هموار نمود چرا که از آن تاریخ به بعد، هر کس از راه می‌رسد، لگدی به اشغالگران آمریکایی می‌زند و اصلا هم مهم نیست «عین الاسد»، بزرگ‌ترین پایگاه نظامی آمریکا در منطقه است. طبق گزارش‌های پراکنده‌ای که از عراق منتشر می‌شود، دیروز گروهی ناشناس، پایگاه
عین الاسد را با 14 فروند موشک 107 میلیمتری هدف
قرار داده و آمریکایی‌ها با آن همه تجهیزات مدرن نظامی، نتوانسته‌اند حتی یکی از این موشک‌ها را مهار کنند. به گزارش پایگاه خبری «صابرین نیوز»، بر اثر این حمله، سه نظامی اشغالگر آمریکایی به هلاکت رسیدند. خود آمریکایی‌ها هم به وقوع این حمله، اعتراف کردنند، ولی مدعی شدند که 10 فروند موشک به پایگاه اصابت کرده است و یکی از پیمانکاران، از ترس سکته کرده
و مرده است! به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری فرانسه هم مدعی شده که پس از موشک‌باران، یک پیمانکار آمریکایی بر اثر سکته قلبی، جان داد! اما صابرین نیوز می‌گوید در این حمله موشکی، سه نظامی آمریکایی، از جمله یک افسر، به هلاکت رسیده‌اند. کشته‌ها و مجروحان حمله به پایگاه عین الاسد نیز با هواپیمای متعلق به واحد ۳۸۶، به کویت و از آنجا نیز به پایگاه فرانکفورت آلمان منتقل شده‌اند. بر اساس گزارش صابرین نیوز، پس از حمله موشکی، ستون‌هایی از دود بر فراز پایگاه نظامی عین الاسد مشاهده شده و آژیر خطر در این پایگاه به صدا در آمده است. اشغالگران آمریکایی هم که به شدت ترسیده بودند، بخش مربوط به خود را در این پایگاه بستند.
خبرنگار المیادین نیز درخصوص اعلام کرده که، موشک‌ها از یک خودروی «پیکاپ» در منطقه کشاورزی «البیادر» نزدیک پایگاه عین الاسد شلیک شده‌اند. این خودرو نیز پس از پرتاب موشک، منهدم شده است. همچنین، هواپیما‌های آمریکایی و اسپانیایی پس از این حمله، بر فراز آسمان مناطق «هیت» و «البغدادی» به پرواز درآمده‌اند.
حمله به 3 کاروان دیگر آمریکایی
صبح دیروز یک کاروان لجستیک ائتلاف آمریکایی نیز در 40 کیلومتری جنوب بغداد و در منطقۀ «یوسفیه» هدف حمله قرار گرفت. این سومین حمله به اهداف نظامی آمریکا بود که دیروز صورت گرفت. حمله اولی، صبح دیروز در نزدیکی شهر «سماوه» استان « المثنی»، اتفاق افتاد. کاروان دوم نیز ساعاتی بعد، در شهر «حله» استان «بابل» هدف قرار گرفت. در ارتباط با پیامدهای این حملات، گزارشی منتشر نشده چرا که آمریکایی‌ها به شدت اخبار این چنینی را سانسور می‌کنند.
به اعتقاد کارشناسان، حملات علیه اشغالگران آمریکایی در عراق، طی روزهای آتی افزایش خواهد یافت. اخیرا یکی از فرماندهان مقاومت در عراق اعلام کرده بود همه توافقات مقاومت با دولت بغداد درباره خود داری از حمله به اشغالگران آمریکایی ملغی شده است و نیروهای مقاومت از این پس، پایگاه‌های آمریکا در عراق را هدف قرار خواهند داد. مسئولیت حملات دیروز تا لحظه تنظیم این گزارش از سوی هیچ گروهی بر عهده گرفته نشده بود.
عملیات گسترده علیه داعش
خبر دیگر از عراق اینکه، شش تیپ وابسته به سازمان حشد‌الشعبی عراق با همکاری ارتش و نیروی هوایی این کشور، صبح دیروز عملیات گسترده‌ای را با نام «ثأر الشهداء»(انتقام شهدا»، علیه بقایای داعش در جنوب غرب کرکوک و یکی از مناطق استراتژیک صلاح‌الدین آغاز کردند. به گزارش خبرگزاری فارس، بر اساس بیانیه‌ای که حشد‌الشعبی آن را منتشر کرد، در این عملیات، شش تیپ و دو هنگ حشد‌الشعبی در کنار نیروهای ارتش و پلیس فدرال‌، با پشتیبانی نیروی هوایی عراق، مشارکت دارند. این عملیات در حالی انجام می‌شود که عملیات مشابهی چهار روز پیش در شمال شرق دیاله علیه هسته‌های خاموش داعش آغاز شده است و این عملیات همچنان ادامه دارد.


نام:
ایمیل:
* نظر: