پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
کد خبر: ۲۰۹۰۹۴
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴


رئیس گروه بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت آذربایجان‌شرقی گفت: تعدادی از مسافران ایرانی که از انگلیس به تبریز برگشته‌اند، از نظر احتمال ابتلا به کرونای انگلیسی آزمایش شدند، اما مشخص شد که هیچ‌کدام از آنها مبتلا به این نوع ویروس نیستند.
سیمین خیاط‌زاده تأکید کرد: البته تعدادی از این افراد مبتلا به کووید 19 بودند، اما ویروس کرونای آنها از نوع جهش یافته انگلیسی نبود.
وی افزود: برای اطمینان بیشتر، حتی از کسانی هم که با مسافران برگشته از انگلیس، تماس داشتند، آزمایش کرونا گرفته شد. وی با تأکید بر لزوم رصد و پایش مسافران خارجی خاطرنشان کرد: کسانی که از کشورهای اروپایی وارد کشور می‌شوند در فرودگاه‌های بین‌المللی به طور دقیق بررسی و نمونه‌های لازم گرفته می‌شود.
خیاط‌زاده اظهار کرد: در ویروس جدید جهش‌یافته انگلیسی، میزان انتقال بیماری از فرد بیمار به اطرافیان تا ۷۰ درصد نسبت به ویروس قبلی بیشتر است. رئیس گروه بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت آذربایجان شرقی گفت: ویروس جهش‌یافته انگلیسی بیشتر گروه‌های سنی جوان، نوجوان و کودکان را درگیر می‌کند، زیرا میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی در این گروه‌های سنی پایین است. وی همچنین با‌ اشاره به اینکه در هفته‌های اخیر میزان بستری‌ها، افراد بدحال و فوتی‌های کرونایی در آذربایجان شرقی کاهش یافته است، افزود: نباید اخبار مربوط به کاهش ابتلا به بیماری موجب عادی انگاری در جامعه شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: