يکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۵
کد خبر: ۲۰۱۰۳۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که سفیر جدید ایران وارد صنعا شده و به زودی رونوشت استوارنامه خود را به وزیر خارجه دولت نجات ملی و استوارنامه خود را به رئیس شورای عالی سیاسی یمن تقدیم خواهد کرد.سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره ورود سفیر جدید ایران به یمن ضمن تایید این خبر گفت: «حسن ایرلو» سفیر تام الاختیار و فوق‌العاده جمهوری اسلامی ایران در یمن وارد صنعا شده و به زودی رونوشت استوارنامه خود را به آقای «هشام شرف» وزیر خارجه دولت نجات ملی و استوارنامه خود را به آقای «مهدی مشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن تقدیم خواهد کرد.
دولت نجات ملی یمن شنبه شب ۲۶ مرداد ماه ۱۳۹۸ «ابراهیم محمد محمد الدیلمی» را به‌عنوان سفیر فوق‌العاده و سفیر تام‌الاختیار جمهوری یمن در ایران  انتخاب کرد.
«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله و رئیس هیئت ملی مذاکرات صلح یمن، انتخاب محمد الدیلمی ‌به‌عنوان سفیر  فوق‌العاده یمن در ایران را به وی تبریک گفت و تأکید کرد که تعیین سفیر یمن در ایران با هدف تقویت عملکرد تشکیلاتی در چارچوب تدابیر شورای عالی سیاسی و دولت نجات ملی است. پس از آن بود که «ابراهیم محمد محمد الدیلمی» سفیر جدید جمهوری یمن در جمهوری اسلامی ایران دهم شهریور ماه با حضور در محل وزارت امور خارجه کشورمان ضمن دیدار با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.
سطح روابط در سطح سفیر است
سید عباس موسوی سخنگوی سابق وزارت امور خارجه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره معرفی سفیر ایران در یمن هم گفته بود: سفیر آنها معرفی شده و ایران قبلاً سفیر داشته و هنوز سطح روابط در سطح سفیر است، ولی به دلیل مشکلات پیش آمده و حملات و تعرضاتی که به محوطه سفارت ایران شده بود، مقداری کارها مختل شده بود که به زودی این امر از سر گرفته می‌شود. دارند بررسی می‌کنند که یک نفر تعیین شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: