يکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
کد خبر: ۱۹۹۷۲۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۵
دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: پازل خیانت و پشت کردن به آرمان فلسطین عاقبت به دومینوی سقوط و جریان تاریخ مصرف گذشته حکام دست نشانده خواهد انجامید.
علی‌اکبر ولایتی در نشست شورای عالی بیداری اسلامی با اشاره به نقش پیروزی انقلاب اسلامی در ایجاد گفتمانی جدید به نام مقاومت اظهار داشت: پیامدهای این گفتمان، اتحاد و انسجام مسلمانان منطقه و جهان، شکست طرح‌های آمریکایی‌ها و هم پیمانان آنان مانند طرح خاورمیانه بزرگ، تغییر جغرافیای سیاسی منطقه، جنگ‌های نیابتی، شکست هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی در رویارویی نظامی با انتفاضه مردم مظلوم فلسطین، انقلاب سنگ تا موشک و... بوده است.
دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با تاکید بر شکست طرح معامله قرن و تلاش آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر ناکامی‌های مستمر در منطقه، گفت: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در پی شکست این طرح به منظور فریب افکار داخلی در آستانه انتخابات و در طرحی خفت‌بار، ایادی منطقه‌ای خویش را بر آن داشته‌اند تا با آشکار‌سازی و عادی‌سازی روابط پنهانی و ننگین، خدمتی دیگر را به لابی صهیونیستی به عمل آورند.
وی تأکید کرد: اما پازل خیانت و پشت کردن به آرمان فلسطین عاقبت به دومینوی سقوط و جریان تاریخ مصرف گذشته حکام دست‌نشانده خواهد انجامید و وجدان‌های بیدار، آزاد، مومن، عدالت‌جو و حق‌طلب در طول تاریخ و به‌ویژه در این برهه حساس تاریخی نیز با بیداری، بصیرت و بینش خود مقابل حکام مرتجع خواهند ایستاد و فریاد حق‌طلبی، استقلال، آرمان‌خواهی و آزادی فلسطین مظلوم را سر خواهند داد.
به گزارش ایرنا، ولایتی با اشاره به ضرورت‌های موجود در روشنگری از ابعاد خیانت به آرمان فلسطین تاکید کرد: در این شرایط حساس که دشمنان با همه توطئه‌های پنهان و آشکار به‌دنبال اشغال کامل فلسطین و تسلط بر منافع مادی و معنوی غرب آسیا هستند، نقش بی‌بدیل و تاریخی نخبگان و اندیشمندان در روشنگری و هدایت جوامع اسلامی و بشری قطعی و انکارناپذیر است تا با تبیین سریع و روشن ابعاد طرح‌هایی همچون عادی سازی روابط و معامله قرن از آثار و پیامدهای سازش و تسلیم، آحاد جوامع اسلامی را آگاه و بیدار سازند و مقاومت را به‌عنوان تنها راه علاج و آزادی فلسطین مظلوم معرفی کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: