پنجشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
کد خبر: ۱۹۹۵۷۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۶
سرلشکر سلامی:
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه جنگ تمام شد اما دشمنی‌ها تمام نشد، گفت: در این زمان رهبری با مقام معظم رهبری بود، اندیشه ایشان دشمن را دنبال و پیشانی دشمن را شکست، آرزوهای سیاسی آنها را به هم ریخت و نگذاشت دشمن اهداف سیاسی خود را در جهان اسلام دنبال کند.

سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین رونمایی از آثار جدید اسنادی و پژوهشی سازمان اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و تجلیل از فرماندهان و راویان در حوزه تاریخ شفاهی با عنوان «نام‌ها و یادها» که در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با بیان اینکه سینه‌های فرماندهان دفاع قدس گنجینه‌های تمام نشدنی از تاریخ بشر و تاریخ اسلام بعد از عاشوراست، گفت: این عزیزان پرچم جهاد را در دست گرفته و در برابر شوکت ظاهری قدرت‌های آن روز جهان‌ترس به دل راه ندادند و با اطمینان در مقابل دشمن ایستادند.
به گزارش مهر، وی افزود: فرماندهان ما در دفاع مقدس مانند رزمندگان بودند و تفاوتی بین خود و دیگران قائل نبودند؛ آنها رمز حیات و جاودانگی انقلاب اسلامی ایران شدند.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با‌ اشاره به مجاهدت‌های رزمندگان در دفاع مقدس، اظهار داشت: جنگ دقیق‌ترین معادله بشر است که همه چیز را در آن در نظر می‌گیرند زیرا جنگ با حیات ملت‌ها سروکار دارد، کسی در جنگ غلبه می‌کند که قوی‌تر است اما شگفتی جنگ ما این است که وقتی جنگی گسترده و جهانی بر ما تحمیل شد، ملت ما به‌صورت شگفت‌انگیز در این جنگ پیروز شدند، رمز پیروزی ملت ما در جنگ دفاع مقدس امامت است. او عقبه جنگ و دشمن را می‌شناخت و می‌دانست این جنگ در جبهه مقابل پشتیبانی جهانی دارد چراکه همه امپراطوری بی‌نظیر جهان دست در دست هم داده بودند.
سرلشکر سلامی، جنگ تحمیلی را بعد از عاشورا نابرابرترین جنگ جهان دانست و در عین حال، گفت: امام(ره) معادلات جنگ را تغییر داد و شهادت را راهی مردانه برای همه ملت کرد و جنگ را از سطح نیروهای مسلح به تمامی جامعه گسترش داد، اینجا بود که همه جاودانگی را در جنگ دیدند.
وی با بیان اینکه امام(ره) به ملت ما آموخت که نترسیم، اظهار داشت: او معمار قلب‌های مستحکم و نفوذ ناپذیر بود، او آیات الهی را تفسیر می‌کرد و راز پیروزی را به ما آموخت، در حالی که بنابر معادلات رایج باید ما شکست می‌خوردیم اما استقامت امام(ره) و تدبیر او ملت ما را یک‌دل کرد و ما را از جنگ پیروز بیرون آورد.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه جنگ تمام شد اما دشمنی‌ها تمام نشد، خاطرنشان کرد: در این زمان رهبری با مقام معظم رهبری بود، اندیشه ایشان دشمن را دنبال و پیشانی دشمن را شکست، آرزوهای سیاسی آنها را به هم ریخت و نگذاشت دشمن اهداف سیاسی خود را در جهان اسلام دنبال کند.
سرلشکر سلامی‌گفت: دفاع مقدس گسترش یافت و جوانان جهان اسلام مقاومت را از دفاع مقدس ما فرا گرفتند و راه ایستادگی و مقاومت را در پیش گرفتند که این مقاومت معادلات دشمن را در منطقه و جهان بر هم زد.
وی با‌ اشاره به تحریم‌های همه‌جانبه کشورمان اظهار داشت: دشمنان، جنگ اقتصادی و فشار حداکثری را در پیش گرفتند اما رهبر ما ایستاد و راز شکست دشمن را می‌داند و این است که نام ایران را به نام رهبرش می‌شناسند و می‌دانند که این ملت صلح و عزت را مقتدرانه می‌خواهد. این جنگ و مقاومت ادامه دارد.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: در دنیای امروز یا باید ذلیل و ضعیف و تابع بود و یا مقتدر و مستقل، جز این دو مسیر راهی نیست، استقلال و کرامت هزینه‌ها دارد و دست یافتن به آن بدون ایستادگی میسر نیست.


نام:
ایمیل:
* نظر: