چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۲
کد خبر: ۱۹۴۶۰۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۱
رئیس‌ستاد مشترک ارتش عراق
رئیس‌ستاد مشترک ارتش عراق در دیدار با رئیس‌سازمان حشد‌الشعبی اظهار داشت، جانفشانی‌های حشدالشعبی‌، علت پیروزی مردم عراق بر تروریست‌های تکفیری بوده است و نیروهای حشد هم اکنون حافظ دستاوردهای این کشور هستند.

سرلشکر ستاد «عبدالامیر رشید یارالله» در دیدار با «فالح الفیاض»، تاکید کرد: حشد‌الشعبی یک نیروی اساسی و اصلی در کنار ارتش قهرمان ما بوده و پیروزی علیه تروریسم را محقق کرده است. وی افزود، حشدالشعبی در حفظ دستاوردهای موجود و تثبیت امنیت فرزندان عراق، نقش محوری
دارد.
به گزارش فارس، بر اساس بیانیه سازمان حشد‌الشعبی، سر لشکر یارالله و الفیاض در این دیدار بر وجود پیوند مستحکم میان ارتش و حشد‌الشعبی تاکید کردند. این بیانیه افزود دو طرف تصریح کردند که پیام اصلی و مهم این دیدار، مناسبات مستحکم میان حشد‌الشعبی و ارتش است.
ترور یک سرلشکر عراقی
سر لشکر «احمد عبد الواحد اللامی» فرمانده لشکر 29 ارتش عراق، به همراه یک افسر و سه سرباز ارتش این کشور، در حمله عناصر گروه تروریستی داعش در شهر «هیت» استان« الانبار» شهید شدند.
 تروریست‌های داعش خرداد 1393 استان‌های نینوا، صلاح الدین، دیاله و الانبار و بخش‌هایی از استان کرکوک را اشغال کرده بودند. اما نیروهای حشد‌الشعبی و ارتش عراق توانسته‌اند به تدریج داعش را شکست دهند. بالاخره نیز در آذر 1396 پایان حاکمیت داعش بر عراق و سوریه اعلام شده است. با این حال، هنوز هسته‌های خفته داعش در استان‌های مذکور عراق و برخی مناطق شرق سوریه فعالیت دارند. از عراق همچنین خبر رسید، وزارت کشور دیروز از دستگیری 6 تروریست داعشی در استان نینوا خبر داد. یک خودروی بمبگذاری شده نیز در منطقه «الباب الشرقی» بغداد منفجر شد. این انفجار جراحت پنج شهروند عراقی را به دنبال
داشت.


نام:
ایمیل:
* نظر: