پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶
کد خبر: ۱۹۲۹۹۷
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹
وزیر بهداشت در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب:
وزیر بهداشت در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب، فرمایشات حکیمانه ایشان را مایه وفاق و همگرایی ملی برشمرده و بر تلاش هرچه بیشتر بخش‌های مختلف نظام و کشور، در راستای شکست کرونا، تأکید کرد.
پس از اظهارات دیروز رهبر انقلاب درباره تلاش‌ها و خدمات کادر بهداشت و درمان کشور در مسیر مبارزه با کرونا، وزیر بهداشت در نامه‌ای خطاب به ایشان نوشت: «به استحضار می‌رسد، فراز اول فرمایشات حکیمانه امروزتان که همچون پیش، مایه وفاق و همگرایی ملی بود، پس از چند هفته تلاش شبانه‌روزی و نفس‌گیرمان در مدیریت بیماری کرونا به‌خصوص در استان‌های مرزی و پُرمشکل کشور که به لطف پروردگار به مهار نسبی آن نیز انجامید، بارانی لطیف بود بر تن‌های رنجور و دل‌های داغدیده‌مان، اما آهنگ محزون صدایتان در فراز دوم که غمگینانه از افتادن آتش دوباره بیماری بر نیستان وجود هموطنان‌مان گفتید و سوز دل مهربان‌تان را از داغ فقدان عزیزان‌مان بر زبان جاری فرمودید وجودم را گداخت و نگاشتن سوز دل را تنها راه علاج این رنج جان‌گداز یافتم.
اگر در دوره اول بیماری سربازان حضرتعالی به‌عنوان مدافعین سلامت در کنار دیگر عزیزان دستاوردی شگرف در اوج تحریم و تنگدستی نثار ملت شریف ایران کردند، علاوه ‌بر همه جانفشانی‌ها، همدلی‌ها و هم‌افزایی‌های مردم و کارگزاران نظام، حمایت‌های بزرگ‌منشانه رهبری مهربان و فرزانه بود که یقین دارم در تاریخ این سرزمین به‌عنوان برگ زرین بی‌بدیل، جاودانه به یادگار خواهد ماند.»
به گزارش وزارت بهداشت، در بخش دیگری از نامه دکتر نمکی خطاب به رهبر انقلاب آمده است: «قبل از این موج جدید بلاخیز پیش‌بینی ایام را به‌دلیل غفلت‌های ساده‌انگارانه به محضرتان تقدیم کرده بودم، دلم نمی‌خواست آنچه می‌دیدم، تحقق یابد. دلم می‌خواست در عالم پیش‌بینی و رویا بماند، همچون انسانی که خوابی تلخ می‌بیند و در عالم بیداری خوشحال می‌شود که خواب بود ولی متأسفانه به حقیقت پیوست. اما بگویم عزیز دل، هنوز دیر نشده است، تا خدا هست که یاری‌مان کند، شما هستید که نصیحت و دعای‌مان کنید، مردمی هستند که حرف‌های‌مان را بشنوند و همراهی‌مان کنند، قوای سه‌گانه‌ای هستند که دست در دست هم حمایت‌مان کنند، نیروهای مسلح، سازمان‌های مردم‌نهاد و خیّرینی هستند که دستمان را بگیرند، جوانان و دانشگاهیان فرهیخته‌ای هستند که در راه پیشگیری و درمان، معجزه خلق کنند. مدافعین عاشق سلامتی هستند که مهر بورزند و خسته نشوند، مادران و پدران شهدایی هستند که دعای نیمه‌شبانشان عطر دل‌انگیز کاروان‌مان باشد، هراسی از هجمه بیماری نداریم و یقین داریم که مهارش می‌کنیم و بی‌تردید دوباره برمی‌گردیم به روزهایی که مردم عزیز کشورمان با سلامتی و شادمانی در کنار هم زندگی کنند و دیری نخواهد پایید تا بر چهره نازنین فرمانده مهربانم‌ان لبخند رضایتمندی بنشانیم. ان‌شاءالله».


نام:
ایمیل:
* نظر: