شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
کد خبر: ۱۹۱۹۱۳
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۸
رئیس سازمان چای کشور اعلام کرد
رئیس سازمان چای کشور گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان برگ سبز چای امسال از چایکاران دو استان گیلان و مازندران خریداری شد.

حبیب جهانساز‌، ‌با بیان اینکه تاکنون چیزی معادل 56 هزار تن برگ سبز چای به قیمت 200 میلیارد تومان از چایکاران دو استان گیلان و مازندران خریداری شده است اظهار داشت: دولت اهتمام خوبی در بحث پرداخت مطالبات چایکاران دارد و نسبت به واریز قدرالسهم خود به صورت مستمر و تدریجی اقدام می‌کند.
وی ابراز داشت: طبق آمارها و گزارشات 47 هزار و 600 تن معادل 85 درصد از برگ سبز چای برداشت و تحویل داده شده به کارخانجات درجه یک و هشت هزار و 400 تن مابقی معادل 15درصد نیز درجه دو بوده است.
وی ارزش برگ سبز چایی که تاکنون از چایکاران دو استان گیلان و مازندران خریداری شده را 248 میلیارد تومان ارزیابی کرد و بیان داشت: با توجه به حمایت‌های خوب دولت از کشاورزان و اهتمام کارخانجات چایسازی در حال حاضر معادل 195میلیارد تومان یعنی چیزی حدود 77 درصد از مطالبات چایکاران پرداخت شده است.
وی رونق تولید و استقبال عمومی مردم برای مصرف چای داخلی را از جمله مؤلفه‌های اثربخش برای توسعه صنعت چای تلقی کرد و ابراز داشت: تمام تلاشمان علاوه بر افزایش تولید و بهره‌وری باید در مسیر افزایش کیفیت تولید محصول متمرکز باشد زیرا در این صورت است که چای ایرانی می‌تواند با چای وارداتی به خوبی رقابت کند.
جهانساز عنوان کرد: اجرای طرح به‌زراعی باغات چای، روی آوردن به روش‌های نوین آبیاری، مبارزه با آفات و بیماری‌ها و علف‌های هرز گیاهی از جمله مؤلفه‌های مهمی است که به‌دنبال تحقق هر چه بیشتر آن هستیم.
رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه در بسیاری از روستاهای استان گیلان بیش از 70 تا 80 درصد اقتصاد روستاییان به صنعت چای و تولیدات آن وابسته است تصریح کرد: تولید این محصول بیش از دو هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد و موجب اشتغالزایی می‌شود و با توجه به انجام عملیات به‌زراعی و مکانیزاسیون در سطح باغ‌های چای، تجهیز و نوسازی کارخانجات چایسازی امسال چای استحصالی از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار است.نام:
ایمیل:
* نظر: