شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
کد خبر: ۱۹۱۸۸۰
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۲
در نخستین جلسه دوره هشتم شورای عالی حوزه‌های علمیه آیت‌الله حسینی بوشهری به عنوان دبیر اول شورا انتخاب و آیت‌الله اعرافی به عنوان مدیر حوزه‌های علمیه ابقاء شد.

در این جلسه آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری به اتفاق آراء اعضا به عنوان دبیر اول شورای عالی و آیت‌الله جواد مروی نیز به اتفاق آراء برای یک دوره به عنوان دبیر دوم شورا انتخاب شدند.
به گزارش رسا، آیت‌الله علیرضا اعرافی نیز به اتفاق آراء برای یک دوره دیگر به عنوان مدیر حوزه‌های علمیه در سمتش ابقاء شد.
اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه همچنین برای یک دوره دیگر حجت‌الاسلام و المسلمین رحیمیان را به عنوان مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه‌های علمیه انتخاب کردند.
بر اساس این گزارش، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در این جلسه با تقدیر از فعالیت‌های اعضای دوره هفتم شورای عالی حوزه‌های علمیه، بیان داشت: از زحمات آیات استادی، مقتدایی و غروی در جهت خدماتی که در طول ادوار مختلف شورا داشته‌اند، تشکر می‌کنیم و حضور آیات، شب‌زنده‌دار، اراکی و رجبی در این دوره را فرصتی مغتنم می‌دانیم.
به گزارش رسا، دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه اعضای شورای عالی مورد اعتماد اعضای جامعه مدرسین، رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید قرار گرفته‌اند به پاسخ رهبر معظم انقلاب در نامه پیشنهادی جامعه مدرسین ‌اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب در پاسخ به پیشنهاد جامعه محترم مدرسین در نامه آیت‌الله یزدی بدین‌ شرح مرقوم فرمودند: «بسم‌الله الرَّحمن‌ الرَّحیم؛ با سلام و تحیت، از جنابعالی و حضرات جامعه مدرسین به خاطر گزینش شایسته شورای عالی تشکر می‌کنم و به آقایان منتخبان تبریک می‌گویم و از زحمات شورای پیشین قدردانی می‌نمایم.»
وی افزود: امیدواریم در طول این دوره چهارساله شورا قدم‌هایی برداریم که مورد رضایت خداوند متعال، حضرت بقیـه‌الله الأعظم (عج)، مراجع عظام تقلید و رهبر معظم انقلاب، همچنین اساتید و طلاب جوان قرار گیرد.
پیگیری جدی مقوله تحول در حوزه
و مطالبات رهبری
آیت‌الله حسینی بوشهری در ادامه به انتخاب مجدد آیت‌الله اعرافی به عنوان مدیر حوزه‌های علمیه‌ اشاره کرد و ادامه داد: نخستین جلسه دوره هشتم شورای عالی خوشبختانه با نگاه مثبت همه اعضا با انتخاب مجدد آیت‌الله اعرافی به عنوان مدیر حوزه‌های علمیه برگزار شد که آرزوی موفقیت و توفیقات روزافزون برای این عزیز و بزرگوار را داریم.
وی با تأکید بر اولویت‌بندی طرح‌ها و برنامه‌ها در آغاز دوره هشتم، گفت: در آغاز این دوره طرح‌ها و برنامه‌ها اولویت‌بندی خواهند شد، و پس از اولویت‌بندی کارها به ویژه مسئله تحوّل که بارها در کلام رهبر معظم انقلاب تاکید شده و مطالبه‌ حوزویان نیز به شمار می‌رود، امیدواریم بتوانیم انتظارات مراجع تقلید، رهبر معظم انقلاب، اساتید حوزه و طلاب و همچنین نظام اسلامی را برآورده سازیم و در این راه موفق باشیم.نام:
ایمیل:
* نظر: