يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱
کد خبر: ۱۸۹۰۸۰
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۲
در پی ابلاغ قیمت جدید خودروها به خودروسازان، فروش محصولات این شرکت‌ها در ایام عید سعید فطر با قیمت‌های شورای رقابت صورت خواهد گرفت.به گزارش خبرگزاری فارس، در جلسه دیروز کمیته خودرو که با حضور حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران عامل ایران خودرو و سایپا برگزار شد، مقرر شد فروش ویژه 25 هزار دستگاه خودرو شامل 15 هزار دستگاه خودروهای گروه صنعتی ایران خودرو و 10 هزار دستگاه خودروهای تولیدی گروه خودروسازی سایپا، هم زمان با ایام عید سعید فطر انجام شود.
به گفته مدرس خیابانی، پیش‌ ثبت‌نام و به روز آوری اطلاعات از روز یکشنبه چهار خردادماه به مدت 10 روز ادامه خواهد داشت و در نهایت ثبت‌نام قطعی از طریق سایت فروش خودروسازان به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت، ضمن اینکه شرایط سختگیرانه‌ای در ضوابط فروش و اولویت‌های تحویل در نظر گرفته شده تا بتوان خودرو را تنها به مصرف‌کنندگان واقعی فروخت.
مدرس خیابانی گفت: ضوابط فروش خودرو به گونه‌ای تعیین شده که به هیچ عنوان خریدار خودرو، حق فروش وکالتی را نداشته و خودروی فروخته شده نیز قابل صلح نیست. این در حالی است که اگر در هر یک از مراحل فروش، تکمیل وجه، تحویل خودرو و حتی هر بازه زمانی پس از تحویل خودرو مشخص شود که خریدار از ضوابط تعریف شده عدول کرده و سیستم‌های نظارتی تخلفات را کشف نمایند، علاوه‌بر اینکه امتیاز خودرو از وی سلب خواهد شد، خودروی وی توقیف شده و مطابق با قانون با آن برخورد خواهد شد.
به گفته وی، در فروش عید فطر، هفت محصول سایپا و چهار محصول ایران خودرو عرضه می‌شوند، ضمن اینکه سند در رهن کارخانه باقی خواهد ماند و در عین حال، فروش وکالتی خودرو نیز متوقف خواهد شد که به این منظور، هماهنگی‌های لازم با قوه قضائیه، دادستانی کل کشور و سازمان ثبت اسناد صورت خواهد پذیرفت.
مدرس خیابانی گفته است ممکن است وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراحل بعدی، اولویت‌بندی‌هایی را نیز برای تحویل خودرو در نظر گیرد.
بر اساس این گزارش، یک مقام مسئول در وزارت صمت گفت: قیمت‌های تعیین شده توسط شورای رقابت برای محصولات ایران خودرو و سایپا عیناً از سوی وزارت صنعت در روز 29 اردیبهشت ماه به این دو شرکت خودروساز ابلاغ شد.
وی تصریح کرد: در جلسه کمیته خودرو مقرر شد عرضه عید فطر خودروسازان بر مبنای نرخ‌های ابلاغی شورای رقابت صورت گیرد و تأکید شد که قیمت‌های محاسبه شده توسط شورای رقابت، ملاک فروش خودروسازان
خواهد بود.
بر این اساس قیمت هر دستگاه سایپا 131 معادل 37 میلیون و 400 هزار تومان و هر دستگاه پژو 405 بنزینی 54 میلیون و 700 هزار تومان تعیین شده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: