پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۷
کد خبر: ۱۸۴۶۷۸
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۲
روحانی در جلسه ستاد ملی کرونا:رئیس‌جمهور با قدردانی از تلاش‌های بی‌وقفه تمامی‌کادر درمانی کشور برای مبارزه با بیماری کرونا، آمارها و ارقام روند مبارزه با بیماری کرونا در کشور را امیدوارکننده دانست و تأکید کرد: طبق آمار ارائه شده، ما از مرحله پیک بیماری کرونا عبور کرده‌ایم و به مردم توصیه می‌کنم همچنان در خانه بمانند و در صورت ضرورت برای خروج از منزل، همه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
حجت‌الاسلام حسن روحانی دیروز (دوشنبه) در جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا  ضمن تقدیر از رهبر معظم انقلاب برای مقرر کردن قرارگاهی با فرماندهی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: از ایشان و از همه نیروهای مسلح که همیشه و در همه ابتلاها و سختی‌ها در صف مقدم بودند و تلاش و کوشش کردند تشکر می‌کنیم. در این حادثه هم وارد صحنه شدند و الحمدلله بخشی از تخت‌های بیمارستانی و نقاهتگاه‌های آنها فعال شده است. این کمک بزرگی به کشور و مردم است.
روحانی افزود: در کنار تشکر بسیار زیاد از همه کادر درمانی و بهداشتی در کشور از بخش درمانی و پزشکی نیروهای مسلح و فرماندهان آنها که این کار را سامان می‌دهند و اجرا می‌کنند تشکر می‌کنم. همچنین از نیروی انتظامی ‌که در این روزها بسیار فعال بوده است تشکر می‌کنم.
روحانی با‌ اشاره به جزئیات تصمیم‌گیری شده در جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا تأکید کرد: توصیه جلسه به همه مردم این است که حتی‌الامکان از خانه خارج نشوند و حتی‌الامکان به سفر نروند و اگر ضرورتی هست همه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. از همه کسبه محترم و شاغلین در دولت و بخش خصوصی که در این روزها شبانه‌روز حضور دارند هم می‌خواهم دستورالعمل‌های بهداشتی را مورد توجه قرار دهند.
وی افزود: وزارت بهداشت و وزارت کشور با هم هماهنگ کردند و مردم در خروجی شهرها و جاده‌هایی که اعلام می‌شود، از لحاظ تب با وسایل تب‌سنج و تدبیری که در اختیار دارند کنترل می‌شوند و اگر موردی را تشخیص دادند که باید از جامعه جدا و قرنطینه شود و به خانه برگردد یا در برخی موارد به مراکز درمانی مراجعه کنند، علی‌القاعده نمی‌گذارند ادامه مسیر بدهند و ماشین را برمی‌گردانند.
روحانی تصریح کرد: خواهش می‌کنیم مردم با همه عوامل اجرایی همکاری کنند و اگر به آنها گفته می‌شود ادامه سفر به ضرر خودشان و مردمی است که در مسیر راه و مقصد هستند، از سفر صرف‌نظر کنند. همه این کارها برای این است که زودتر از شرایطی که این ویروس برای ما ایجاد کرده عبور کنیم و به یک جامعه توأم با سلامتی برگردیم.
روحانی افزود: در مورد کنترل فضای مجازی مسئولیت به مرکز ملی فضای مجازی سپرده شد که با حضور ارگان‌های مختلفی که امروز ‌ترکیب آن مشخص شد، جلسات مشخصی را برگزار می‌کنند و در این زمینه به افراد توصیه‌های لازم و تذکر داده خواهد شد. پلیس فتا هم در این زمینه نقش خود را مانند همیشه ایفا خواهد کرد.
عقب‌ماندگی درسی دانش‌آموزان
و دانشجویان جبران خواهد شد
وی اظهار داشت: از روزنامه‌ها و فضای مجازی می‌خواهم با کمک همگانی بتوانیم از شرایطی که در آن قرار داریم، عبور کنیم. همچنین برای آموزش و آگاهی مردم باید کار شود تا با همکاری بیشتر از وضعیت کنونی عبور کنیم و همکاری مردم با بخش درمان را بیشتر کنیم.
رئیس قوه مجریه ادامه داد: مورد دیگری که بحث شد، بحث هماهنگی بیشتر در فضای تبلیغات بود. مسئولیت کمیته تبلیغات به عهده وزیر ارشاد است و باید با هماهنگی تنگاتنگ با دیگر اعضا و به‌خصوص صداوسیما کمک کنند تا بتوانیم با هدایت بهتر تبلیغات، این روزها را سپری کنیم.
رئیس‌جمهور گفت: بحث جبران زمانی که در اسفندماه از دست رفت و موضوع عقب‌ماندگی از درس دانش‌آموزان و دانشجویان را ما تصمیم گرفتیم که نظام آموزشی ما چه ۱۶ فروردین یا با تأخیر شروع شود، به همان نسبت جبران شود و در جلسات بعدی ستاد آن را مشخص می‌کنیم و زمان پایان تحصیلات، امتحانات و به‌طور طبیعی کنکور مشخص خواهد شد. سال جدید آموزشی برای سال آینده در مهرماه خواهد بود و برنامه‌ریزی‌ها باید بر این مبنا انجام شود.
هیئت وزیران در ایام عید
تعطیلات نخواهند داشت و سر کار خواهند بود
وی خاطرنشان کرد: مردم ما به‌صورت طبیعی تعطیلات دارند و مانند همه‌ساله عید تعطیل هستند؛ ولی مقامات مسئول، هیئت وزیران و اعضای این جلسه در ایام عید، تعطیلات نخواهند داشت و سر کار خواهند بود.
رئیس‌جمهور اظهار داشت: البته نیروهای مسلح همیشه پای کار هستند. ما در دفاتر خود و مردم در خانه خود، کار را پیش خواهیم برد. در تعطیلات نوروز به‌طور منظم جلسات را خواهیم داشت و تصمیمات ضروری را خواهیم گرفت.
رئیس‌جمهور در ادامه گفت: کسانی که در حوزه بهداشت و درمان و چه در بخش دولتی و چه در بخش نیروهای مسلح در این ایام کمک می‌کنند، هزینه‌های آنها به‌عنوان هزینه‌های قابل قبول در بخش مالیات مورد توجه قرار می‌گیرد و این در جلسه اقتصادی تصویب شد.
روحانی در پایان گفت: ان‌شاءالله آغاز سال بعد هم با ثبت پیروزی بر این ویروس خطرناک همراه باشد و سال ۹۹ سال شادمانی و سال تلاش و کوشش برای همه ملت بزرگوار ما باشد.


نام:
ایمیل:
* نظر: