دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۸
کد خبر: ۱۸۴۳۷۱
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰
وزیر جنگ پیشین این رژیم خبر داد
وزیر خارجه پیشین و عضو ارشد حزب «آبی‌وسفید» رژیم صهیونیستی اعلام کرد، هدف اصلی پارلمان جدید این رژیم، برکنار کردن «بنیامین نتانیاهو» از نخست‌وزیری است.

«موشه یعالون» اظهار داشت، هدف اصلی نمایندگان این حزب در کنست(پارلمان)، پایان دادن به دوران نخست‌وزیری نتانیاهو است. به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، یعالون در مصاحبه با شبکه رادیویی ارتش، ضمن ممکن دانستن تشکیل کابینه اقلیتی توسط «بنی گانتس» رئیس‌حزب آبی‌وسفید، توضیح داد که ایده تشکیل کابینه‌ای با حضور حزب «لیست مشترک اعراب» را نباید کنار گذاشت.
وی در این باره اظهار داشت: «ما از ایده کابینه اقلیت دست نکشیده‌ایم. توصیه می‌کنم کسی روی خارج شدن اعضا از حزب آبی‌وسفید حساب نکند. آبی‌وسفید یکپارچه متحد است. در وهله نیاز داریم حکم تشکیل کابینه را برای بنی گانتس بگیریم و امیدواریم که به او داده شود».
این سیاستمدار صهیونیست درباره تغییر نظر خود برای ائتلاف کردن با حزب لیست مشترک اعراب، تصریح کرد: «ما هر کابینه‌ای که بشود را تشکیل می‌دهیم تا نتانیاهو در منصب نخست‌وزیری باقی نماند. نتایج انتخابات ما را در موضعی قرار‌داده که می‌توانیم انتخاب کنیم کدام وعده انتخاباتی را بشکنیم».
یعالون درباره هدف حزب آبی‌وسفید برای تشکیل ائتلاف کابینه گفت: «در وضعیت کنونی، کنار زدن نتانیاهو هدف اصلی است. ما هیچ انتخاباتی جز اتکا به لیست مشترک نداریم. ما از ابتدا گفته‌ایم لیست مشترک بخشی از دولت نخواهد بود. آن حزب تاثیری بر تدابیر دولتی و امنیتی نخواهد داشت، به جز موارد مدنی».
به نوشته جروزالم‌پست، وی با ابراز امیدواری مجدد برای اعطای ماموریت تشکیل کابینه توسط «رووین ریولین» رئیس‌رژیم صهیونیستی به گانتس، افزود: «طی ۲۸ روز بعد از آن نیز گانتس هر گزینه‌ای را در نظر خواهد گرفت.»
سومین انتخابات سراسری پارلمانی در فلسطین‌اشغالی در کمتر از یک سال اخیر، روز دوازدهم اسفند برگزار شد و ۱۱ حزب برای کسب ۱۲۰ کرسی پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) به رقابت پرداختند. طبق اعلام کمیته مرکزی انتخابات رژیم صهیونیستی، حزب لیکود ۳۶ کرسی و حزب آبی‌وسفید ۳۳ کرسی به دست آوردند اما هیچکدام از ائتلاف‌های راست و چپ حائز اکثریت (۶۱ کرسی) کنست نشدند تا بدون نیاز به ائتلاف با دیگر احزاب بتوانند مستقلاً کابینه جدید را تشکیل بدهند.نام:
ایمیل:
* نظر: