جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۸
کد خبر: ۱۸۲۲۴۶
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۲
یک مسئول:
مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه ‌از ابتدای سال جاری فروش ریل‌های کارکرده راه‌آهن ممنوع شده است، گفت: از این ریل‌ها در ساخت خطوط فرعی استفاده می‌شود.
سعید رسولی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس‌ با تأکید بر اینکه حمل‌ونقل ریلی ایمن‌ترین، پاک‌ترین و بهترین شیوه حمل‌ونقل محسوب می‌شود، اظهار داشت: حمل‌ونقل ریلی در دنیا به دلیل ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد‌ در توسعه و اثرگذاری در اقتصاد کشورها مورد توجه است.
مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ‌با تأکید بر اینکه ‌حمایت از تولید داخل و رونق تولید در حمل‌ونقل ریلی را در اولویت کاری خود قرار داده‌ایم، گفت: پیش‌بینی می‌شود سال آینده شاهد شکوفایی خوبی در حوزه تولیدات داخلی صنایع ریلی داشته باشیم.
رسولی درباره استفاده شرکت راه‌آهن از ریل تولید داخل، برای احداث خطوط دوم ریلی‌، بیان کرد: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اولین شرکتی بود که برای خرید ریل با ذوب‌آهن اصفهان قرارداد منعقد کرد و ظرفیت خرید 40 هزار تن ریل داریم که سه هزار تن ‌را تحویل گرفته‌ایم و در شبکه ریلی در حال استفاده است.
وی درباره نحوه پرداخت هزینه‌‌ ریل‌های دریافتی از ذوب‌آهن توسط راه‌آهن گفت: ما با ذوب‌آهن در حوزه خرید ریل به صورت تهاتری عمل نمی‌کنیم، بلکه‌ در قبال خریدها، وجه پرداخت می‌کنیم و در قبال خدمات حمل‌ونقلی که به ذوب آهن می‌دهیم نیز وجه دریافت می‌کنیم. رسولی ادامه داد: شرکت راه‌آهن بسته همکاری با کارخانجات فولادی و معدنی تعریف کرده است و هدف اول ما حمایت از آنها بابت کاهش قیمت تمام شده آنها است، ضمن آنکه حمل‌ونقل محصولات و مواد اولیه آنها را هم انجام می‌دهیم.
مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران درباره تحویل ریل‌های کارکرده شرکت راه‌آهن و امکان تحویل آن به ذوب‌آهن بابت تهاتر ریل، اظهار داشت: ریل‌هایی که در خطوط اصلی راه‌آهن فرسوده می‌شوند و برای سرعت‌ها‌ و ظرفیت‌های ترددی بالا غیرقابل استفاده می‌‌شوند، در بازسازی‌ها و نوسازی‌ها خطوط اصلی، با ریل نو تعویض می‌شوند.
رسولی خاطرنشان کرد: ‌از ابتدای سال 98 فروش این ریل‌ها در راه‌آهن ممنوع شد، شرکت راه‌آهن از این ریل‌های کارکرده‌ در خطوط فرعی برای اتصال شبکه ریلی به کارخانجات و مراکز بار استفاده می‌کند. ‌اتصال مراکز بار و کارخانجات به راه‌آهن‌ در بند 25 سیاست‌های کلی برنامه ششم مورد تأکید مقام معظم رهبری‌ است.نام:
ایمیل:
* نظر: