پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶
کد خبر: ۱۸۲۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴
خطیب جمعه تهران:
امام جمعه موقت تهران گفت: مجلسی باید شکل بگیرد که در تراز مردم و شهدای انقلاب مانند شهید حاج قاسم سلیمانی باشد. مجلسی در تراز خون شهید سلیمانی باید شکل بگیرد و نمایندگانی وارد مجلس شوند که با چشم و ابروی بیگانگان رأی ندهند. نباید به افراد تنها بر اساس حزبی بودن آنها رأی داد. باید به افرادی شجاع مانند قاسم سلیمانی رأی داد.

آیت‌الله کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران با تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت زهرا(س) گفت: حضرت زهرا(س) بهترین الگو برای بشریت است. تا آنجایی که قطب عالم بشریت حضرت بقیهًْ‌الله الاعظم(عج) ایشان را به عنوان الگوی خود معرفی کردند.
امام جمعه موقت تهران با تبریک میلاد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام‌خمینی(ره) تصریح کرد: امام خمینی(ره) احیاگر غدیر و اسلام بودند و تولد ایشان نقطه عطفی در تاریخ بشریت است.
وی با تبریک روز زن، ابراز داشت: حضرت فاطمه(س) الگوی تمام زنان عالم است. تمام اعضا و جوارح ایشان جلوه ایمان بود. چشم او خدابین و قدمهایش در مسیر خداوند متعال بود. بانوان سعی کنند با الگو قرار دادن حضرت فاطمه(س) ایمان را در وجود خود ایجاد کنند زیرا ایمان مانع بداخلاقی است.
آیت‌الله صدیقی تقوای سیاسی را یکی دیگر از نمونه‌های تقوا دانست و گفت: چند روز پشت این میزها نشستیم و همه چیز را از بین بردیم. مگر این میزها چقدر قیمت دارد؟ انسان اگر تقوا داشته باشد از این میزها وحشت دارد. میز برای خدمت به خلق است اما عده‌ای از این میزها به جای خدمت برای حاشیه سازی استفاده می‌کنند و به جای اینکه امت اسلامی را زیر پرچم اسلام جمع کنند، مردم را نسبت به آینده کشور دلسرد می‌کنند. دین آنها به آنها چه می‌گوید؟
امام جمعه موقت تهران ۲۲ بهمن را یک نعمت بسیار بزرگ دانست و اظهار داشت: با همه دو قطبی که برخی دلدادگان به غرب سعی کردند ایجاد کنند و تلاش کردند در انتخابات و فتنه‌ها کشور را به دو قطب تقسیم کنند، زمانی که ۲۲ بهمن می‌شود یک وحدت بسیار چشمگیر در جامعه ایجاد می‌شود و همه در زیر سایه پرچم انقلاب در خیابان‌ها حاضر می‌شوند زیرا در انقلاب هیچ حزب و دسته‌ای مطرح نیست و انقلاب برای هیچ حزب و دسته خاصی نیست.
وی با‌اشاره به حضور چشمگیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در اقصی نقاط کشور، افزود: جوشش مردم در بیش از ۵ هزار منطقه آیا نعمت بزرگ و هدایت خداوند نیست؟ همه زیر پرچم ولایت هستند و هیچ کسی نمی‌تواند میان این صفوف فاصله بیاندازد.
آیت‌الله صدیقی بیان داشت: از آحاد جامعه که در کشتی ولایت به سوی ساحل امن امام زمان(عج) حرکت می‌کنند، تشکر می‌کنیم. حضور مردم، دشمن را مأیوس کرد و ما در راهپیمایی امسال شاهد حضور گسترده‌تر مردم بودیم. به عنوان مثال در شهرهایی مانند شیراز و کرمانشاه افزایش ۳۰ درصدی حضور مردم در راهپیمایی را داشتیم که امیدآفرین است.
امام جمعه موقت تهران با‌اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: انتخابات پدیده انقلاب است زیرا مردم پیش از انقلاب نقشی در سرنوشت خود نداشتند و به حساب نمی‌آمدند. برخی می‌خواهند بین ولایت و جمهوریت فاصله بیاندازند اما نظام ما نظام امامت و ولایت است و جان مردم ولایت و رهبری است و هیچ فاصله‌ای بین مردم و ولایت وجود ندارد. همانگونه که حاج قاسم سلیمانی گفتند؛ عاقبت بخیری ارتباط مستقیمی با ولایت و سکاندار انقلاب اسلامی دارد.
وی افزود: مجلسی باید شکل بگیرد که در تراز مردم و شهدای انقلاب مانند شهید حاج قاسم سلیمانی باشد. مجلسی در تراز خون شهید سلیمانی باید شکل بگیرد و نمایندگانی وارد مجلس شوند که با چشم و ابروی بیگانگان رأی ندهند. نباید به افراد تنها بر اساس حزبی بودن آنها رأی داد. باید به افرادی شجاع مانند قاسم سلیمانی رأی داد.
آیت‌الله صدیقی ادامه داد: نمایندگان مجلس باید الگوی جامعه باشند و در معرفت، خدمت، ولایت مداری و رفتن به سوی زاغه نشینان الگو باشند نه اینکه با ثروتمندان بسازند و به دنبال منافع آنان باشند.
امام جمعه موقت تهران گفت: نمایندگان باید زمان شناس باشند و اولویت‌ها را به خوبی تشخیص دهند. ما مجلسی می‌خواهیم که دولت را کنترل کند و بازرسی‌های مرتب داشته باشد تا مردم به آن دل ببندند.
وی در ادامه با‌اشاره به رونمایی از طرح معامله قرن، اظهار داشت: طرح معامله قرن یک افتضاح و رسوایی برای رئیس‌جمهور آمریکا و رژیم صهیونیستی است که مردم را از خانه‌های خود بیرون کرده و آن زمین‌ها را بذل و بخشش می‌کند. این طرح از ابتدا شکست خورده است و موجب خیزش جدید فلسطینیان و حرکت انقلابی در جهان اسلام می‌شود. آمریکایی‌ها در این حرکت به نتیجه‌ای نخواهند رسید.
آیت‌الله صدیقی با‌اشاره به مسائل و مشکلات بوجود آمده برای استان‌های شمالی کشور پس از بارش برف، گفت: مردم گیلان در برف گرفتار هستند. البته مسئولان در تلاش هستند اما باید به آنها گفت حالا چرا؟ باید پیش از این پیش‌بینی می‌شد و امکانات و اقدامات لازم صورت می‌پذیرفت. مردم در برف گرفتار هستند و برق و آب آنها قطع است که مردم و مسئولین باید برای رضای خدا قدم‌های خیرخواهانه برداشته و تلاش کنیم تا از مشکلات این مردم کاسته شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: