جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۵
کد خبر: ۱۸۰۳۴۱
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۸
انتشار قطره‌چکانی تلفات ارتش آمریکا
یک روزنامه کویتی از انتقال شانزده نظامی ‌آمریکایی به یکی از بیمارستان‌های نظامی ‌در جنوب کویت خبر داد که در حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد مجروح شده‌اند.

هر روز که از حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در غرب عراق می‌گذرد، دروغ رئیس‌جمهور و وزارت دفاع آمریکا، مبنی بر اینکه هیچ نظامی ‌آمریکایی در این حمله کشته یا زخمی ‌نشده، بیشتر روشن می‌شود.
پس از آنکه روزنامه «واشنگتن‌پست»‌ یک هفته پس از حمله ایران (چهارشنبه ۲۵ دی) به زخمی ‌شدن شماری نظامی ‌آمریکایی و دو روز بعد جمعه ۲۷ دی، پایگاه خبری «دیفنس‌وان» به مجروح شدن حداقل یازده آمریکایی اذعان کرد، امروز یک‌شنبه، یک روزنامه کویتی از انتقال شانزده نظامی‌ مجروح آمریکا به کویت خبر داد.
روزنامه القبس در شماره دیروز ۲۹ دی‌ماه (۱۹ ژانویه) فاش کرد، شانزده نظامی‌ آمریکا که در حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد در غرب عراق، مجروح شده‌اند، چند روز پیش برای درمان به یکی از بیمارستان‌های نظامی ‌منطقه «عریفجان» در جنوب کویت منتقل شده‌اند.
القبس به نقل از «منابع مطلع» نوشت: «مجروحان با حفاظتی شدید، با یک هواپیمای نظامی ‌مجهز، از عراق به پایگاه هوایی احمد‌الجابر منتقل شدند. آنها ابتدا به بیمارستان نظامی ‌مخصوص نیروهای آمریکایی در اردوگاه عریفجان منتقل و تحت عمل جراحی فوری قرار گرفتند. این افراد هنوز تحت مراقبت‌های ویژه هستند».
از سوختگی شدید سربازان
 تا ضربه مغزی ملایم!
منابع مطلع به القبس گفتند، «جراحت این نظامی‌ها شدید و نیمه‌شدید است. برخی چند نقطه از بدنشان سوخته و برخی دیگر ‌ترکش به بدنشان اصابت کرده است.»
بنابراین گزارش، «کادر پزشکی آمریکایی در بیمارستان نظامی ‌که مخصوص نیروهای آمریکایی در کویت است، این نظامیان مجروح را تحت درمان دارد». «بخش وسیعی از پایگاه هوایی احمدالجابر مختص نیروهای آمریکایی و متحدانش در چارچوب توافقنامه‌های دفاع مشترک است که بین کویت و آمریکا و دیگر کشورهای دوست، امضا شده است.»
القبس به نقل از منابع مطلع افزود: در پی حمله [موشکی] ایران افراد دیگری [از نیروهای آمریکایی] هم مجروح شده‌اند اما آنها الان در خاک عراق تحت درمان هستند «چون جراحتشان سطحی است و نیازمند انتقال به کویت نبوده‌اند».
به گزارش فارس دو روز پیش پایگاه دیفنس‌وان نوشته بود که یازده نظامی‌ آمریکا در حمله موشکی ایران در تاریخ هشتم ژانویه به پایگاه عین‌الاسد زخمی ‌شده‌اند. چند مقام ارتش آمریکا و پنتاگون در گفت‌وگو با دیفنس‌وان تصریح کرده‌اند این نظامیان در هفته‌جاری [نیمه ژانویه] به بیمارستان‌های نظامی ‌آمریکا در کویت و شهر «لنداشتول» آلمان منتقل شده و بابت ضربه مغزی تحت مداوا یا معاینات بیشتر قرار گرفته‌اند.
مقام‌های ارشد ارتش آمریکا و مقام‌های دولت‌ترامپ، روز ۸ ژانویه مدعی شدند حمله موشکی ایران هیچ تلفاتی اعم از کشته یا زخمی ‌در میان نظامیان آمریکایی، نیروهای ائتلاف، پیمانکاران و غیره نداشته است.
در هفته گذشته، رسانه‌هایی که برای فیلمبرداری یا تهیه گزارش امکان دسترسی به عین‌الاسد داشتند نیز ادعا کردند که هیچ آمریکایی‌ کشته یا زخمی ‌نشده یا آسیب جدی ندیده است. اما روزنامه واشنگتن‌پست چهارشنبه گزارش داد چند پرسنل آمریکایی بابت «ضربه مغزی خفیف» تحت درمان قرار گرفته‌اند.
منبع عراقی: آمریکا
بازسازی پایگاه عین‌الاسد را آغاز کرده‌
از سوی دیگر یک منبع امنیتی در استان الانبار عراق، دیروز (یک‌شنبه) گفت که نیروهای آمریکایی در پایگاه «عین‌الاسد» در حال بازسازی و ‌ترمیم تخریب به‌جا مانده از حمله موشکی ایران هستند.
این منبع عراقی بدون ذکر نام خود، به وبگاه المعلومه عراق گفت که نیروهای عراقی در همکاری با شرکت‌های امنیتی کار بازسازی مراکز آسیب‌دیده در جریان حمله موشکی ایران را آغاز کرده‌اند.
او گفت که ساختمان‌های نظامی ‌داخل پایگاه به شکل وسیعی در جریان حمله موشکی ایران آسیب ‌دیده و آمریکا از شرکت‌های امنیتی برای بازسازی این نقاط و راه‌اندازی دوباره کمک خواسته است.
این منبع امنیتی همچنین گفت که نیروهای آمریکایی تدابیر امنیتی شدیدی را اطراف پایگاه عین‌الاسد اجرا می‌کنند. روز گذشته نیز وبگاه السومریه‌نیوز تصاویری جدید از داخل پایگاه عین‌الاسد منتشر کرد هر چند که بعد از اقدامات اولیه آمریکا در چند روز نخست پس از حمله، حجم ویرانی و آسیب در آن دیده نمی‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: