شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۳
کد خبر: ۱۷۶۴۲۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰
وزیر آموزش و پرورش گفت: با اجرای نظام رتبه‌بندی و ۶ ساعت اضافه تدریس دریافتی معلمان به یک میلیون تومان در ماه افزایش می‌یابد.

به گزارش ایسنا، محسن حاجی‌میرزایی در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: در سال ۹۸ نظام رتبه‌بندی معلمان به صورت کامل به تصویب هیئت وزیران رسید. در این نظام پیش‌بینی شد فرهنگیانی که بیش از دو سال سابقه کار دارند به عنوان آموزگار، دبیر، مربی پرورشی، مراقب سلامت، مشاور واحد آموزشی، مدیر و معاون مرکز آموزشی متناسب با صلاحیت‌های عادی و تخصصی در رتبه‌های اول تا پنج از امتیازات پیش‌بینی شده در نظام برخوردار می‌شوند که پیش‌بینی می‌شود به طور متوسط ۴۲۰ هزار تومان به حقوق آنان افزوده شود.
حاجی‌میرزایی افزود: همچنین پیش‌بینی شد تا معلمان با ۶ ساعت اضافه تدریس بتوانند حقوق بیشتری دریافت کنند. که این مبلغ با احتساب ۴۲۰ هزار تومان فوق‌الاشاره به یک میلیون تومان در ماه افزایش می‌یابد.
وی با بیان اینکه برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز وزارتخانه برنامه‌های جدیدی به اجرا گذاشته می‌شود، گفت: تعدادی از مربیان پیش‌دبستانی و حق‌التدریسی‌ها در سال جاری تبدیل وضعیت می‌شوند. این عزیزان باید در دوره یک سال متناسب با جنس، رشته، منطقه و نیاز آموزش و پرورش و در سقف ردیف‌های سازمان امور استخدامی تا پایان برنامه ششم توسعه به استخدام وزارتخانه در‌آیند.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: آموزشیاران نهضت سوادآموزی و آموزش‌دهندگانی که با این نهاد همکاری داشتند نیز برای استخدام در آموزش و پرورش باید در یک آزمون شرکت کنند و اگر بیش از ۵۰ درصد نمره را کسب کردند در یک دوره آموزشی یک ساله شرکت می‌کنند و پس از موفقیت در این دوره به استخدام آموزش‌و‌پرورش در می‌آیند.
حاجی‌میرزایی همچنین تامین سامانه گرمایشی کلاس‌های درس را خبر خوش دولت برای مدارس دانست و افزود: با مصوبه‌ای که دولت در نشست امروز هیئت وزیران به تصویب رساند دغدغه سیستم گرمایشی کلاس‌های درس رفع می‌شود. براساس این مصوبه وزارت نفت مکلف شد در سال ۱۳۹۹ تعداد۱۰۰ هزار کلاس درس را به سیستم گرمایشی مجهز کند.
وی اظهار داشت: برای فرهنگیان فاقد مسکن با وزارت راه و شهرسازی توافق کردیم تا ۱۷۰ هزار فرهنگی در شهرها و روستاها صاحب خانه شوند، این توافق در سه سال اجرایی می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: