شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۳
کد خبر: ۱۷۶۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۸
سازمان ملل:
سازمان ملل در گزارش سالانه خود اعلام کرده که در سال آتی میلادی، 168 میلیون نفر در سراسر جهان نیاز به کمک‌های بشردوستانه خواهند داشت.


سرویس خارجی-

بشر سال دیگر 20 سالگی هزاره سوم میلادی را جشن می‌گیرد، بشری که بیشتر از هر وقت دیگری مدعی پیشرفت است و بیشتر از هر وقت دیگری از اصالت انسان و حقوق آن دم می‌زند، اما تمام این‌ها در حالی است که همین بشر بیشتر از هر وقت دیگری به خودش و دنیایش صدمه وارد کرده است.
سازمان ملل روز چهارشنبه در گزارش سالانه خود اعلام کرده که از هر 45 نفر در جهان، یک نفر نیاز به غذا، پناهگاه، مراقبت‌های بهداشتی، آموزش‌های اضطراری، حفاظت یا سایر کمک‌های ضروری دارد اما به آن دسترسی ندارد. به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، بررسی امور انسان‌دوستانه جهانی 2020 مبتنی بر نیازهای افغانستان، بورکینافاسو، بوروندی،‌ کامرون، جمهوری آفریقای مرکزی، چاد، جمهوری کنگو، اتیوپی، هائیتی، عراق، لیبی، مالی، میانمار، نیجریه، نیجر، سرزمین‌های فلسطین ‌اشغالی، سومالی، سودان جنوبی، سودان، سوریه، اوکراین، ونزوئلا و یمن است.
«مارک لوکوک» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه حین ارائه این گزارش در ژنو گفته: «در سال 2019 افراد بیشتری نسبت به سال گذشته نیاز به کمک داشتند. این بدان دلیل است که افراد بیشتری تحت تاثیر مناقشات و تغییرات آب و هوایی قرار گرفته‌اند. سازمان ملل همچنین اعلام کرده در سال 2020، 168 میلیون نفر در سراسر جهان نیاز به حمایت و کمک‌های بشردوستانه خواهند داشت که این خود «رکوردی خجالت‌بار» است.
وقتی حدود 10 درصد از کشورهای جهان حدود 90 درصد منابع آن را در اختیار داشته باشند، فلاکت‌زدگی 168 میلیون مظلوم امر دور از انتظاری نخواهد بود.


نام:
ایمیل:
* نظر: