دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۳
کد خبر: ۱۷۴۸۵۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۱


  یک منبع مطلع در وزارت رفاه چگونگی پرداخت یارانه جدید را تشریح کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، یک منبع مطلع در وزارت رفاه در پاسخ به این پرسش که افرادی که به هر نحوی جزو حذف شدگان از یارانه نقدی هستند یا انصراف داده‌اند آیا مشمول کمک حمایتی دولت می‌شوند، اظهار کرد: دولت قرار است به 18 میلیون خانوار کمک کند که منابع آن از محل
ما به التفاوت افزایش قیمت بنزین است. صرفا افرادی مشمول حمایت می‌شوند که در حال حاضر یارانه می‌گیرند و جزو سه دهک بالای درآمدی نیستند.
وی با بیان اینکه در این راستا سه حالت وجود دارد، گفت: اکنون زیرساخت و سامانه مورد نیاز برای اعتراض افراد وجود دارد و مقرر گردیده است وسع مالی خانوارها، به صورت شش ماه یکبار بررسی و پایش شود.
این منبع مطلع، سه حالت رسیدگی به اعتراضات مربوط به یارانه را این چنین برشمرد:
نخست، افرادی که از یارانه نقدی حذف شدند و اعتراض کردند، وارد فرایند پایش شش ماهه خواهند شد.
دوم، جاماندگان از دریافت یارانه نقدی به هر دلیلی، می‌توانند اعتراض خود را در سامانه ثبت کنند تا وارد فرایند پایش شش ماهه شوند.
سوم، برای کسانی که در گذشته از یارانه نقدی انصراف دادند هنوز تصمیمی گرفته نشده و این موضوع قابل بررسی است.
وی با تاکید بر اینکه دستورالعمل اجرایی برنامه حمایت از 18 میلیون خانوار در فرایند بررسی و نهایی ‌سازی است، خاطرنشان کرد: این موضوع در سطح دولت نهایی و ابلاغ خواهد شد.
این منبع مطلع در مورد چگونگی بهره‌مندی 18 میلیون خانوار از کمک معیشتی و حمایتی دولت گفت: این حمایت مانند یارانه نقدی نیست، بلکه به صورت اعتبار ریالی در همان شماره حساب متعلق به یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
وی توضیح داد: احتمالا این کمک معیشتی مانند سبد کالا که در گذشته پرداخت شد به صورت غیرنقدی است تا اثر تورمی آن کاهش یابد. البته شیوه پرداخت نقدی هم در دست بررسی است و هر کدام از این مدل‌ها قطعی شود، اطلاع‌رسانی خواهد شد.
این فرد بیان کرد: هدف اصلی دولت از اجرای این طرح، کاهش فشار اقتصادی بر اقشار متوسط و پایین است. بر اساس این گزارش، با اعتبار ریالی واریز شده به حساب یارانه، شهروندان می‌توانند نسبت به خرید کالاهای مشخصی از فروشگاه‌های بزرگ اقدام کنند. گفتنی است پس از افزایش نرخ بنزین در بامداد جمعه، نوبخت، رئیس‌سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت به خانوارهای از یک نفر تا پنج نفر، به میزان 55 تا حداکثر 205 هزار تومان کمک معیشتی پرداخت خواهد کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: