دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
کد خبر: ۱۷۴۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
یک کارآفرین بجنوردی سالانه بیش از 700 تن برگ مو با کیفیت تولید می‌کند که رهاورد آن اشتغال‌زایی مستقیم برای 25 نفر و هزار نفر به طور غیرمستقیم است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، «کشاورزی در گلدان» یک رسته شغلی پردرآمد و بدیع است که توسط برخی جوانان خوش ذوق از جمله یک جوان روستایی در استان خراسان شمالی رونق گرفته است. شاید خیلی عجیب باشد که در گلدانی گوشه خانه، بادمجان پرورش داد و آن را فروخت و درآمد کسب کرد اما حسین امیرپور این کار را کرده است.
این فعال اقتصاد مقاومتی متولد 1372 است اما با این سن و سال پایین، با رونق دادن به کشاورزی در گلدان، اشتغالزایی قابل توجهی فراهم کرده است، وی در مقطع راهنمایی به خاطر نبود مدرسه در روستا، امیرپور باید به مرکز شهرستان مراجعه می‌کرد اما به سبب شرایط مالی نتوانست و سپس برای کمک به خانواده به چوپانی در زادگاهش پرداخت.
امیرپور در مقطع متوسطه به دبیرستان شبانه‌روزی رفت و در آنجا هم نتوانست دور از کار باشد، با فروش و پاک کردن سبزیجات توانست دوران دبیرستان را پشت سر بگذراند و مخارج زندگی خود و خانواده را تأمین کند. وی حتی بعد از وارد شدن به دانشگاه دست از تلاش برنداشت و با فروش تخم‌مرغ محلی و دم‌نوش‌های زادگاهش در دانشگاه و فروش بلال در خیابان‌های شهر توانست، کار خود را به همگان معرفی کند.
وی بعد از به ثبت رساندن شرکتی در زمینه بسته‌بندی دم‌نوش‌های گیاهی، توانست خود را در بازار به مشتریان بشناساند. در سال 93 برای کمک و اشتغال بیشتر به تولید برگ مو پرداخت و بعد از گذشت دو سال توانست تولید برگ مو را به 350 تن در سال برساند. این کارآفرین اکنون با گذشت چهار سال از شروع کار، سالانه بیش از 700 تن برگ مو
با کیفیت تولید می‌کند که رهاورد آن اشتغال‌زایی مستقیم برای 25 نفر و هزار نفر به طور غیرمستقیم است.
این کارآفرین هم‌اکنون همکاری با بهترین و بزرگترین برندهای خارجی را در کارنامه خود دارد و بیش از 38 نوع محصول را در دست تولید دارد که محصولات اصلی و صادراتی شامل (شیره انگور، برگ مو، رب گوجه‌فرنگی) است. وی در حال حاضر هیئت‌مدیره کارخانجات توانا تبریز و مؤسس و مدیرعامل هلدینگ توانا می‌باشد.
امیرپور درباره فعالیت خود اظهار داشت: علاوه‌بر اینکه خودم برای کار تلاش زیادی کردم این افتخار را دارم که افراد و سرپرستان خانوار زیادی زیر نظر من مشغول به کار شدند و برخی افراد در شیفت‌های شبانه با فرزندان خود به محل کار حاضر می‌شوند و من هم هیچ محدودیتی در این زمینه اعمال نمی‌کنم تا افراد تصور تحریم نداشته باشند و با خیال راحت نانی بر سر سفره ببرند.
وی ادامه داد: بارها با مشکل مالی مواجه شدم، حتی مجبور بودم برای امرار معاش زندگی‌ام اقدام به بلال‌فروشی کنم اما وارد هر شغلی که شدم با افتخار به کار مشغول شدم و همین موضوع باعث شد تا احساس شکست نداشته باشم. هنوز هم برخی از دوستان من را به لقب گذشته (حسین بلال) صدا می‌زنند و من با افتخار پاسخ می‌دهم.


نام:
ایمیل:
* نظر: