جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۳
کد خبر: ۱۷۴۳۲۰
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
مؤسسه «لودویگ فن میزس» در گزارشی به موضوع فقر در کالیفرنیا پرداخته و می‎گوید که بر اساس آمار دفتر سرشماری آمریکا، ایالت کالیفرنیا بالاترین نرخ فقر را در میان سایر ایالت‎ها به خود اختصاص داده است.به گزارش خبرگزاری میزان، دفتر سرشماری آمریکا، داده‌های جدیدی در مورد فقر منتشر کرده که بر اساس آن کالیفرنیا بار دیگر بالاترین میزان فقر را در این کشور به خود اختصاص داده است.
بر اساس آمار دفتر سرشماری، نرخ فقر در کالیفرنیا در سال ۲۰۱۸، 18/1 درصد است و پس از آن ایالت لوئیزیانا با 16/5 درصد و در نهایت فلوریدا با نرخ فقر 16/2 درصدی به ترتیب بالاترین میزان فقر را به خود اختصاص دادند.
ارزیابی قدیمی در سنجش نرخ فقر نشان می‌دهد ایالت‎های دیگر همانند می‌‌سی‌سی‌پی، لوئیزیانا و نیومکزیکو به دلیل سطح پایین تحصیلات کارگران، فساد محلی و محیط‌‌های غیر تجاری در نتیجه هزینه‌های زندگی در این مناطق به نسبت کمتر بوده و  میزان فقر در این مناطق بیشتر بوده است.
این در حالی است که شرایط زندگی در ایالت کالیفرنیا متفاوت است. در این ایالت دستمزد‌های بالا با هزینه‌های بالای زندگی خنثی می‌شود. در نتیجه تعجب‌آور نیست که در کالیفرنیا پیدا کردن مسکن ارزان بسیار به ندرت پیش می‌آید.
 داده‌های مربوط به افراد بی‌خانمان که در کالیفرنیا زندگی می‌کنند از جمله بدترین آمار در میان ایالت‎های مختلف آمریکا به شمار می‌آید. ایالت کالیفرنیا چهارمین و بدترین منطقه در آمریکا است. بر اساس آمار‌ها به ازای هر ۱۰ هزار نفر ۳۳ بی‌خانمان یا کارتن‌خواب در خیابان‎های کالیفرنیا زندگی می‌کنند.
همچنین این ایالت درخصوص ارائه خدمات ایالتی برای کاهش نرخ افراد بی‌خانمان در بدترین شرایط به سر می‌برد. تقریباً ۶۹ درصد از افراد بی‌خانمان این ایالت در خیابان‌ها به سر می‌برند. افراد بی‌خانمان که شب را در خیابان‌ها سر می‌کنند شانس بسیار کمی برای دریافت مراقبت‌های درمانی یا بهداشتی دارند.
 واقعیت آن است که در بیشتر موارد، بیش از دوسوم از جمعیت افراد بی‌خانمان به دلیل پرداخت نکردن اجاره‌بها، از دست دادن موقعیت شغلی و دلایل دیگر بی‌سرپناه شده‎اند. شرایط افراد بی‌خانمان به دلیل اجاره بالا و قیمت بالای مسکن به مراتب بدتر و طولاتی‌تر می‌شوند.
علاوه‌بر آن، میزان مالیات در ایالت کالیفرنیا بیشترین میزان در سراسر این کشور را به خود اختصاص داده و باعث می‌شود تا بسیاری از خانواده‌هایی که درآمد متوسط دارند در صورت از دست دادن موقعیت شغلی به طور موقت بسیار به خط فقر نزدیک شوند. هزینه‌های غیر مسکن هم در کالیفرنیا بسیار بالاتر از سایر ایالت‎ها است.نام:
ایمیل:
* نظر: