دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
کد خبر: ۱۷۴۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶


قهرمانی پاراوزنه‌برداری جهان و المپیک گفت: ورزش کردن به عشق یک شهید در هر روز، ایده‌ای ناب بود که سعی کردیم آن‌ را تبلیغ کنیم و گسترش دهیم.
روح‌الله رستمی درباره راه‌اندازی پویش مردمی «هر روز ورزش، به عشق یک شهید» و اینکه انگیزه و هدفش از این کار چه بوده است،‌گفت:‌ جرقه این ایده با پیشنهاد یکی از دوستان به نام حجت‌الاسلام احسان بی‌آزار تهرانی زده شد که از چند بُعد قابل بررسی است.
بعد از این پیشنهاد به نظرم ایده جالبی آمد و من هم این کار را شروع کردم.  وی ادامه داد: با توجه به فرمایش و تأکید مقام معظم رهبری به تهذیب، تحصیل و ورزش اگر از این بُعد به این موضوع نگاه کنیم، از نظر بُعد معنوی باید به این موضوع به عنوان یک فریضه نگاه شود؛ چون ورزش برای جوانان لازم و برای میانسالان و کهنسالان امری واجب است. ورزش حرفه‌ای هم به عنوان محرک ورزش همگانی می‌تواند به جذب مردم و مخاطب عام کمک کند.
وقتی مردم به ورزشکاران حرفه‌ای به عنوان یک الگو نگاه می‌کنند که می‌توانند روی افراد جامعه تأثیرگذار باشند، از آنها اثر می‌پذیرند. دارنده مدال‌های قهرمانی پاراوزنه‌برداری جهان و المپیک تصریح کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند «زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.» ما هم عملاً با این کار یک تیر و دو نشان زدیم. هم تلاش کردیم فرمایش رهبری را در امر ورزش بسط و گسترش دهیم و هم نام و یاد شهدا را زنده نگه داریم تا برکت کار و زندگی‌مان باشد. همیشه و در همه حال باید قدردان شهدا باشیم، چون هر چه داریم به برکت خون پاک شهدا است و نباید آنها را فراموش کنیم. هر قدر کوچک، باید به پاسداشت خون شهدا، نام و یاد آنها را زنده نگه داریم که ما هم تلاش کردیم با این حرکت، گامی در این زمینه برداریم.
رستمی در پاسخ به این سؤال که تا چه زمانی تصمیم دارد این حرکت را ادامه دهد، گفت:‌ ان‌شاءالله تا زمانی که زنده هستم این کار را ادامه خواهم داد. زمان خاصی برای این موضوع مشخص نکرده‌ام، چون کار برای شهدا زمان و مکان نمی‌شناسد. اطاعت از امر ولی هم، زمان خاصی ندارد؛ همیشه باید سرباز ولی زمانمان باشیم و قائل به زمان و مکان نباشیم.


نام:
ایمیل:
* نظر: