چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۳
کد خبر: ۱۷۴۱۵۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۴
با نیم نگاهی به حملات علیه آرامکو
دولت امارات از بیم تکرار حملات پهپادی و موشکی به تأسیسات حیاتی خود پس از حمله انصارالله به آرامکوی عربستان، به دنبال ایجاد بزرگترین مرکز دفاعی غرب آسیاست با 12 هزار پرسنل! است تا بتواند با حملات مشابه مقابله کند و این دقیقا همان چیزی است که آمریکا برای دوشیدن آنها منتظرش بود!سرویس خارجی-

حمله انصارالله یمن به دو پالایشگاه نفتی در عربستان که منجر به کاهش تولید نفت عربستان به میزان 50 درصد شده باعث بروز هراس در بین متحدان آل‌سعود از یک طرف، و طمع آمریکا برای دوشیدن بیشتر آنها از طرف دیگر شده است. حالا امارات از بیم تکرار حوادث مشابه آرامکو برای خود، قصد دارد «بزرگترین مرکز دفاعی در غرب آسیا» را تأسیس کند. «محمد بن زاید آل نهیان»، ولیعهد ابوظبی اعلام کرده ۲۵ شرکت دولتی و مستقل امارات به منظور تشکیل یکی از بزرگترین مجموعه‌های دفاعی در غرب آسیا، دور هم جمع خواهند شد.
به گزارش روزنامه «القدس العربی» به نقل از شبکه آمریکایی «سی.ان.بی.سی»، بن زاید که خود جانشین فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات نیز است، در این باره گفته این ۲۵ شرکت تحت نام واحدی به نام «ایدگ» ادغام شده تا مجموعه جدید ایجاد شود. امارات «فیصل البنای» را هم که پیشتر در شرکت امنیت سایبری این کشور فعالیت می‌کرده، به عنوان رئیس‌اجرایی و عضو این مجموعه انتخاب کرده است. قرار است این مجموعه با ۲۲ شرکت خصوصی و شرکت صنایع دفاعی دولت امارات و گروه سرمایه‌گذاری پیشرفته و هلدینگ «توازن» این کشور تشکیل جلسه دهد و برآوردها حکایت از آن دارد که امارات قصد دارد در این مجموعه جدید ۱۲ هزار نفر را استخدام کند. شبکه سی.بی.ان.سی نوشته بین ایجاد این «ابرگروه دفاعی» و حوادث ماه سپتامبر(شهریور ماه) در تأسیسات نفتی عربستان ارتباط وجود دارد. اما فیصل البنای مدیر اجرایی این مجموعه در گفت‌وگو با این شبکه آمریکایی، هرگونه ارتباط بین این اقدام امارات با حمله یمن به آرامکو را رد کرده و مدعی شده که تمرکز این گروه بر حملات سایبری و پهپادهای نظامی خواهد بود!
با توجه به اینکه کشورهای مرتجع عربی به قول ترامپ «جز پول چیزی ندارند»، به ضرس قاطع می‌توان گفت، کشورهای غربی پول زیادی قرار است از قِبَلِ این وحشت اماراتی به جیب بزنند. فلسفه سیاست «ایران هراسیِ» غرب را نیز اینجا می‌توان راحت‌تر فهمید!نام:
ایمیل:
* نظر: