شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۱
کد خبر: ۱۷۲۴۰۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸
پس از بر ملا شدن موارد تازه‌ای از فساد وزیر دادگستری کره جنوبی، هواداران حزب‌های مختلف به صورت همزمان در خیابان‌های شهرهای مختلف این کشور تظاهرات کردند و علیه وی و دولت سئول شعار دادند.

بر ملا شدن رسوایی ناشی از فساد مالی گسترده«چو کوک» وزیر جدید دادگستری کره جنوبی، فضای سیاسی این کشور را چند هفته‌ای ملتهب کرده است. افشای اقدامات غیرقانونی «چو کوک»، هر دو جریان سیاسی عمده این کشور یعنی «لیبرال» و «محافظه‌کار» را به خیابان‌ها سرازیر کرده است و معترضان خواستار کناره‌گیری او هستند.
طی هفته‌های گذشته نیز ده‌ها هزار نفر از مردم این کشور در اعتراض به وزیر شدن «چو کوک»، راهپیمایی کردند. معترضان کره‌ای می‌گویند که اگر «مون جائه این» رئیس‌جمهور کره جنوبی ، به مطالبه آنها جواب مثبت ندهد، خودش باید قدرت را ترک کند. علاوه‌بر فسادهای مالی وزیر جدید دادگستری، همسر چو متهم است که برای گرفتن پذیرش برای دخترش از یک دانشگاه عالی در سئول، که به عنوان استاد در آن فعالیت دارد، از نفوذ خود سوء ‌استفاده کرده است.
دادستان کره جنوبی در همین زمینه، شنبه برای چهارمین بار طی هفته‌های اخیر، همسر چو را برای بازجویی احضار کرد. از سوی دیگر، وزیر دادگستری کره جنوبی این اتهام‌ها علیه اعضای خانواده خود را رد نکرده و از ملت کره جنوبی حتی عذرخواهی هم کرده است. گفتنی است، محبوبیت رئیس‌جمهور کره جنوبی نیز به دلیل «وضعیت اقتصادی»، «مسئله کره  شمالی» و «ماجرای وزیر دادگستری» به حدود 43 درصد رسیده که پایین‌ترین میزان از زمان قدرت گرفتن وی تاکنون محسوب می‌شود. در میان سیل انبوه مخالفان وزیر دادگستری کره جنوبی، برخی هواداران وی نیز در حمایت از او به خیابان‌ها آمدند.
نام:
ایمیل:
* نظر: