سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
کد خبر: ۱۷۲۴۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸
در گفتگو با سی‌ان‌ان
فرمانده شبه نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه طی گفت‌وگو با سی‌ان‌ان، خطاب به یک دیپلمات آمریکایی گفت: آمریکا ما را در مقابل نیروهای ارتش ترکیه تنها گذاشت تا سلاخی شویم.

« مظلوم عبدی» فرمانده «نیروهای دموکراتیک سوریه»، طی مصاحبه با شبکه  «سی.ان.ان»، خطاب به یک دیپلمات آمریکایی گفت: آمریکا ما را مقابل ترکیه رها کرد تا سلاخی بشویم. وی آمریکا را تهدید کرد که اگر جلوی عملیات ترکیه را نگیرد، کردها از مقامات روسیه و سوریه در خواست کمک خواهند کرد.
او افزود: آمریکا نمی خواهد از مردم محافظت کند، و حتی نمی خواهد نیروهای دیگرهم برای محافظت از ما بیایند. آمریکا ما را فروخته است، این یک کار غیر اخلاقی است. او در این مصاحبه افزود: به نظامیان روسیه اجازه خواهیم داد که پایگاهی برای هواپیماهای بدون سرنشین در شمال شرقی سوریه تاسیس کنند. حداقل این کار، مانع حملات ترکیه به قلمرو سوریه می شود.
خروج 1000 تفنگدار آمریکایی دیگر
این اظهارات در حالی صورت می گیرد که «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا، دیروز اعلام کرد، به دستور رئیس‌جمهور این کشور، ۱۰۰۰ نظامی آمریکایی مناطق شمالی سوریه را ترک می‌کنند.
اسپر گفت: ما میان دو طرف در حال جنگ گیر افتاده‌ایم... باقی نگه داشتن نیروهای مان در آن وضعیت، غیرمسئولانه است. طی روزهای اخیر هم شماری از نیروهای آمریکایی سوریه را ترک کرده بودند.
نام:
ایمیل:
* نظر: