پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۶
کد خبر: ۱۷۲۲۸۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۸
رئیس کل بانک مرکزی گفت: پنج ‌هزار میلیارد ریال اعتبار ویژه برای سرمایه در گردش بخش تولید آذربایجان‌غربی اختصاص یافت که به صورت تسهیلات در اختیار صاحبان آن‌ها قرار می‌گیرد.

عبدالناصر همتی در پایان سفرش به ارومیه و در گفت‌و‌گو با خبرنگاران افزود: بیشتر از این میزان نیز اگر لازم باشد، بانک‌ها می‌توانند تامین کنند تا مشکلات بخش تولید در این استان حل شود.
وی اضافه کرد: یکی از مهمترین درخواست‌های بخش تولید آذربایجان‌غربی، لزوم وجود نقدینگی در واحدهای تولیدی بود که قرار است واحدهای نیازمند در این خصوص از سوی استانداری احصا شده و در اختیار بانک مرکزی قرار گیرد تا زمینه اعطای تسهیلات به آنها فراهم شود.
وی با اشاره به برگزاری جلسه چهارساعته با فعالان اقتصادی آذربایجان‌غربی و نتایج بسیار خوب این جلسه، بیان کرد: یکی از مهمترین مشکلات این فعالان نحوه برگشت ارز ناشی از صادرات بود که تصمیم گرفته شد حداقل ۵۰ درصد نخست این ارز به صورت اسکناس وارد کشور شود.
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه آذربایجان‌غربی در سال جاری روند بسیار خوب صادراتی را پشت سر گذاشته‌ است، ادامه داد: در ۶ ماه نخست امسال شاهد صادرات ۹۰۰ میلیون دلاری از این استان بودیم که این رقم تا پایان سال به ۲ میلیارد دلار خواهد رسید.
همتی تاکید کرد: بازگشت این میزان ارز صادراتی برای ما بسیار مهم است و تسهیل بازگشت را در دستور کار داریم.


نام:
ایمیل:
* نظر: