جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲
کد خبر: ۱۷۲۲۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۷
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: نخستین بار است که سامانه سپند برای سرویس مدارس اجرایی شده و قطعاً تا پایان مهر مشکلات و کاستی‌های آن برطرف خواهد شد.

 مرتضی ضامنی به فارس گفت: سامانه سپند با ابلاغیه وزارت کشور توسط اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور آغاز به فعالیت کرد که تا کنون بیش از 230 هزار نفر از والدین در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند، والدینی که در مدارس ثبت‌نام داشتند باید پرسنل مدرسه نسبت به ثبت‌نام آنها در داخل سامانه سپند اقدام کنند و شاید علت بلاتکلیفی بعضی از سرویس‌های مدارس نیز اینگونه باشد.
ضامنی ادامه داد: از پنج هزار و 400 شرکت تاکسیرانی در سامانه سپند سه هزار شرکت توسط شهرداری‌ها تأیید صلاحیت و به آموزش و پرورش معرفی شده‌اند. تمام این تاکسی‌ها برچسب‌های سرویس مدارس دارند و بر‌اساس کدی که بر روی این برچسب‌ها قرار دارد و همین‌طور اپلیکیشن مربوط به سرویس مدارس والدین می‌توانند از آخرین وضعیت سرویس‌های مدارس مطلع شوند.
وی یادآور شد: این طرح برای نخستین بار است که در کشور اجرایی شده است و احتمالاً دارای مشکلاتی باشد که در آینده‌ای نزدیک و می‌توان گفت تا پایان مهر حل می‌شود.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور افزود:‌ در حال حاضر 70 هزار خودرو سرویس مدارس دانش‌آموزان را پوشش می‌دهند و نرم‌افزارهای نظارتی والدین و مدارس برای نظارت و بازرسی از سرویس‌های مدارس نیز تا پایان مهر ماه قطعا رونمایی خواهد شد.
به گفته ضامنی، تمامی رانندگان سرویس مدارس دارای گواهی سلامت و سوء‌پیشینه هستند و خودروهای آنها نیز معاینه فنی کامل دارد.


نام:
ایمیل:
* نظر: