پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
کد خبر: ۱۷۲۲۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۴

 
حواشی رخ داده از سوی تیم کشتی پیشکسوتان در رقابت‌های جهانی گرجستان در حالی است که وزارت ورزش و فدراسیون کشتی هیچگونه مجوزی برای اعزام این تیم صادر نکرده‌اند و این نفرات با ویزای توریستی عازم گرجستان شده‌‌اند.
حضور پیشکسوتان کشتی ایران در رقابت‌های جهانی گرجستان، اینبار نیز با بروز برخی حواشی برای کشتی و ورزش ایران همراه بود که باعث ایجاد برخی شائبه‌ها درخصوص چگونگی اعزام این نفرات به گرجستان شده است.
پیگیری خبرگزاری ایسنا از مسئولان فدراسیون کشتی حاکی است، این تیم هیچگونه مجوزی از سوی شورای برون مرزی وزارت ورزش برای اعزام به این رقابت‌ها نداشته و تمامی نفرات پس از عدم صدور مجوز، با هزینه شخصی همانند دیگر هموطنان با گرفتن ویزای توریستی عازم گرجستان شده‌اند. گویا فدراسیون کشتی پیش از اعزام، از شورای برون مرزی خواسته بود در صورت صلاحدید مجوز اعزام این نفرات به گرجستان داده شود اما این درخواست با مخالفت این شورا رو‌به‌رو شد و به همین دلیل نیز فدراسیون کشتی هیچگونه حمایتی در جهت اعزام تیم به گرجستان نداشته و مامور حراست نیز همراه تیم نبوده است. در حالی‌که اعزام پیشکسوتان به رقابت‌های بین‌المللی در رشته‌های مختلف ورزشی بارها باعث ایجاد حاشیه برای ورزش ایران شده است، لازم است وزارت ورزش و جوانان نسبت به تعیین تکلیف این موضوع ورود کند تا دیگر شاهد بروز چنین اتفاقاتی که می‌تواند تبعات جدی برای ورزش ایران داشته باشد، نباشیم.در گذشته مشاهده شده پیشکسوتان تیم‌های ورزشی از جمله کشتی و وزنه‌برداری بعضا با مجوز شورای برون‌مرزی راهی رقابت‌های بین‌المللی شده‌اند و حضور آنها با بروز برخی حواشی برای ورزش ایران همراه بوده است. لازم به یادآوری است که در جریان رقابت‌های جهانی پیشکسوتان در گرجستان یکی از مدال آوران طلایی ایران در حالی مدال خود را دریافت کرده، که نماینده رژیم کودک‌کش صهیونیستی نیز در این وزن صاحب مدال برنز شده است. موضوعی که در این میان قابل تأمل بوده، این است که آیا این ورزشکار برای دریافت مدال روی سکو رفته یا خیر؟!


نام:
ایمیل:
* نظر: