چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸
کد خبر: ۱۷۲۱۹۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۲
عربستان بیش از ۲ میلیارد دلار درآمد نفتی خود را پس از حمله انصارالله به آرامکو از دست داده است. جنگ با انصارالله نیز چیزی بالغ بر 800 میلیارد دلار بر اقتصاد سعودی تحمیل کرده است.


سرویس خارجی-

پیش از این اعلام شده بود که حمله انصارالله یمن به آرامکوی عربستان باعث وارد آمدن خسارت میلیاردی به عربستان شده است. آن طور که «فایننشال تایمز» نوشته، عربستان پس از این حمله بیش از 2 میلیارد دلار درآمد نفتی خود را از دست داد. این اتفاق بزرگترین حمله به بخش نفت عربستان در تاریخ این کشور بود.
طبق گزارش فارس، اطلاعاتی که تحلیلگران و مشاوران به سازمان اوپک ارائه داده‌اند نشان می‌دهد تولید نفت عربستان حدود 1.3 میلیون بشکه در روز در ماه سپتامبر(شهریور) نسبت به ماه قبل از آن کاهش یافته است. این در حالی است که عربستان به بخش تحقیقات اوپک اعلام کرده تولید آن تنها 660 هزار بشکه در روز ضربه خورده است.
طبق این گزارش، عربستان بر توانایی خود برای برگرداندن تولیدش به شرایط قبل از حمله‌ها و تاب آوری بالای گروه انرژی آرامکو تاکید دارد. مقامات عربستان می‌گویند با استفاده از ذخایر نفتی به صادرات نفت خود ادامه می‌دهند. ولی مشاوران انرژی، تحلیلگران و مقامات اجرایی صنعت نفت توانایی بازگشت تولید و صادرات این کشور را زیر سؤال برده‌اند و ‌نمی‌دانند مقامات عربستان چگونه می‌خواهند جلوی تکرار این حمله‌ها را بگیرند.
البته خسارت‌های عربستان به دنبال حمله آرامکو فقط محدود به این نشده و هزینه بازسازی تاسیسات آرامکو نیز باعث ضربه اقتصادی بزرگی به آل‌سعود شده است. چندی پیش نیز اعلام شد، جنگ یمن چیزی بالغ بر 800 میلیارد دلار هزینه روی دست سعودی‌ها گذاشته است.نام:
ایمیل:
* نظر: