يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۶
کد خبر: ۱۷۱۲۶۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۲
یکی از مدیران رسانه‌ای یمن فاش کرده پس از انتشار تصاویر شکست سنگین نیروهای ائتلاف سعودی در جنوب عربستان و اسارت هزاران شبه‌نظامی آن، ریاض از طریق متحدان غربی خود خواستار توقف پخش این تصاویر شده است.

روز یکشنبه سخنگوی نیروهای مسلح یمن در کنفرانسی خبری، تصاویری از عملیات موسوم به «نصر من الله» ارتش یمن به نمایش گذاشت که در آن نشان داده شد، نیروهای ائتلاف که بیشترشان یمنی‌های به خدمت‌گرفته شده هستند، در کمین ارتش یمن گرفتار شده و اسیر شده‌اند. همچنین تصاویری از سلاح‌های به غنیمت گرفته، خودروهای زرهی در حال سوختن در آتش، اجساد مزدوران مسلح و...منتشر شد تا دیگر شکی باقی نماند که ضربه جدید انصارالله «کاری» بوده است. «حمید رزق» از مدیران شبکه المسیره یمن اما، به نشریه «المسیره» -نزدیک به انصارالله- گفته، عربستان صبح یکشنبه از طریق واسطه‌های غربی درخواست کرده که انتشار تصاویر عملیات «نصر من الله» ارتش یمن در جنوب عربستان متوقف شود.
رزق توضیح داده که عربستان از طریق واسطه‌های غربی پیام داده که حاضر است در مقابل توقف پخش تصاویر عملیات، عملیات تبادل اسرای سعودی را آغاز کند. عربستان در این پیشنهاد از اسرایی که سعودی نیستند و از یمنی‌ها یا ملیت‌های دیگر هستند، سخنی به میان نیاورده است.
ساعاتی پس از این اظهارات بود که خبر رسید، آل‌سعود در قبال آزادی 350 اسیر ائتلاف سعودی، 290 اسیر یمنی را آزاد کرده است.
حمید رزق همچنین گفته این درخواست‌ها نمونه‌های مشابهی دارد چرا که اخیرا آمریکا و انگلیس تلاش کردند با هیئت مذاکره‌کننده یمنی که در مسقط (پایتخت عُمان) است، تماس بگیرند و احتمال می‌رود که عربستان را به کنار گذاشتن انکار واقعیت تلخ موجود ترغیب کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: