يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۱
کد خبر: ۱۷۰۷۹۸
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۹
مدیرمسئول روزنامه کیهان:
مدیر مسئول روزنامه کیهان در گفت‌وگو با فارس گفت: ماکرون در ملاقات خود با آقای روحانی از موضع بالا دستور صادر می‌کند و از ایشان می‌خواهد پایه‌های اقتدار ایران، از جمله صنایع موشکی و حضور الگوساز ایران را در منطقه به حراج بگذارد؛ که حتی شنیدن اظهارات رئیس‌جمهور بی‌سر و پای فرانسه نیز در شأن رئیس‌جمهور کشوری چون ایران نبوده است.

حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان درباره ملاقات روحانی با رئیس‌جمهور فرانسه در نیویورک گفت: ملاقات آقای روحانی با ماکرون ساعتی پس از آن صورت گرفت که فرانسه، انگلیس و آلمان با صدور بیانیه‌ای مشترک و بی‌آنکه هیچ سند و نشانه و یا قرینه‌ای داشته باشند،  ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان اعلام کرده بودند.
شریعتمداری ادامه داد: از این رو؛ کمترین انتظار از آقای روحانی این بود که برای حفظ حرمت و عزت ایران اسلامی از ملاقات با رئیس‌جمهور فرانسه خودداری کند. ممکن است گفته شود که این ملاقات قبل از صدور بیانیه مشترک سه کشور اروپایی برنامه‌ریزی شده بود که این عذر بدتر از گناه است چرا که لغو این ملاقات بعد از صدور و انتشار بیانیه خصمانه‌ تروئیکای اروپایی ضرورت پیدا کرده بود و  ملاقات آقای روحانی با ماکرون  غیر از نادیده گرفتن عزت جمهوری اسلامی ایران معنا و مفهوم دیگری نمی‌تواند داشته باشد.
وی با‌ اشاره به شخصیت حقوقی آقای روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور ایران اسلامی، خاطرنشان کرد: ایران در عرصه بین‌الملل و در میان ملت‌های جهان از جایگاه برجسته‌ای برخوردار است و جناب روحانی باید از این جایگاه در آمد و شد‌های بین‌المللی حاضر شود ولی متأسفانه رئیس‌جمهور از  این جایگاه مثال‌زدنی و افتخارآفرین، آن‌گونه که باید و انتظار می‌رفت محافظت نکرده‌اند.
مدیر مسئول روزنامه کیهان تأکید کرد: ماکرون از نگاه مردم فرانسه یک دلال بی‌هویت تلقی می‌شود و یکی از خواسته‌های بارها اعلام شده آنان در جنبش سراسری و گسترده جلیقه‌زردها برکناری او بوده و هست. با این حال ماکرون در ملاقات ۹۰ دقیقه‌ای خود با آقای روحانی از موضع بالا دستور صادر می‌کند و از ایشان می‌خواهد پایه‌های اقتدار ایران، از جمله صنایع موشکی و حضور الگوساز ایران را در منطقه به حراج بگذارد؛ که حتی شنیدن اظهارات رئیس‌جمهور بی‌سر و پای فرانسه نیز در شأن رئیس‌جمهور کشوری چون ایران نبوده است.
به گزارش فارس، شریعتمداری تصریح کرد: در خبرها آمده است که قرار است آقای روحانی با بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس نیز دیداری داشته باشد که امید است برای حفظ جایگاه جمهوری اسلامی ایران و پاسداشت عزت نظام این ملاقات را لغو کنند و بیش از این به عزت و اقتدار کشور آسیب نرسانند.


نام:
ایمیل:
* نظر: