چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۴
کد خبر: ۱۶۹۸۲۹
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۵
سرلشکر باقری در دیدار با رئیس دانشگاه عالی دفاع چین:
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در ظرف چند سال گذشته روابط چین و ایران به سمت روابط راهبردی تغییر کرده و روز به روز در حال بهبود است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران روز پنج‌شنبه در دیدار رئیس دانشگاه عالی دفاع چین در پکن اظهار داشت: در ظرف چند سال گذشته روابط چین و ایران به سمت روابط راهبردی تغییر کرده و روز به روز در حال بهبود است و نیروهای مسلح دو کشور هم در زمینه‌های مختلف به‌ویژه در زمینه مسائل آموزشی و علمی روابط خوبی با یکدیگر دارند.
وی با بیان اینکه جهان در حال تحول است و چالش‌های مختلفی پیش روی کشورها وجود دارد که باید مورد تحقیق و بررسی قرار گیرند، تصریح کرد: دانشگاه بهترین گزینه برای انجام فعالیت‌های پژوهشی در این زمینه است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دانشگاه دفاع ملی ایران در راستای تقویت روابط دفاعی با چین، آماده انتقال تجربیات خود به دانشگاه دفاع ملی چین است.
رئیس دانشگاه دفاع ملی چین هم در این دیدار گفت: روابط خوب و سالم دوجانبه ایران و چین باعث صلح و ثبات منطقه می‌شود و روابط خوب به نفع منافع مشترک دو کشور است و چین هم بر همین اساس به دنبال توسعه این روابط است.
«وو جیمینگ» گفت: با توسعه و تقویت روابط سیاسی دو کشور روابط نیروهای مسلح دو کشور هم به‌صورت مناسبی توسعه یافت به‌طوری که  در سال‌های گذشته نیروهای مسلح دو کشور در زمینه‌های مختلف از جمله مسائل فنی و آموزشی مبادلات بسیار خوبی داشتند.
وی با‌ اشاره به اینکه در مراحل بعدی بر اساس تفاهمات امضا شده میان رهبران و مقامات دو کشور باید به دنبال اجرایی‌کردن تفاهم‌ها باشیم، تصریح کرد: دانشگاه دفاع ملی چین به‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه دفاعی این کشور مایل به توسعه روابط  دانشگاهی با ایران است.
سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و هیئت همراه صبح روز جمعه از پایگاه دریایی منطقه شانگهای بازدید کردند.
سرلشکر باقری با حضور در پایگاه دریایی شانگهای مورد استقبال سرهنگ ارشد نیروی دریایی «یاءو» فرمانده و کارکنان این پایگاه قرار گرفت. وی در ادامه سفر خود به شانگهای  از تجهیزات و شناورهای این پایگاه دریایی بازدید کردند.
همچنین رئیس ستادکل نیروهای مسلح کشورمان روز پنج‌شنبه در جمع استادان و دانشجویان دانشگاه دفاع عالی چین در پکن حاضر شد و به ایراد سخن پرداخت. سرلشکر باقری در این سخنان اظهارداشت: در شرایط کنونی ایران آماده دفاع قاطعانه از امنیت و منافع خود در خلیج ‌فارس
است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب موازین بین‌المللی با اتکاء به آموزه‌های دینی، اعتقادی و انقلابی خویش و اتکاء به تدابیر رهبری معظم انقلاب اسلامی و حمایت ظرفیت‌های بی‌انتهای مردم خود با هدف تأمین هرچه بیشتر رفاه و امنیت و توسعه ملی، دکترین دفاعی را به‌عنوان دکترین امنیت ملی خود برگزیده است.
وی که به دعوت همتای چینی خود به این کشور سفر کرده است گفت: دانشگاه دفاع ملی ایران در راستای گسترش روابط دفاعی با چین، آماده انتقال تجربیات خود به دانشگاه دفاع ملی چین است.


نام:
ایمیل:
* نظر: