سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۰
کد خبر: ۱۶۷۵۷۶
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
با اعلام رئیس‌اتحادیه بنکداران مواد غذایی
رئیس‌اتحادیه بنکداران مواد غذایی اعلام کرد کمبودی در بازار مواد غذایی برای ماه محرم وجود ندارد.


محمد آقا طاهر در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، در رابطه با بازار مواد غذایی و نزدیکی به ایام ماه محرم، اظهار داشت: در حال حاضر شرایط عرضه و تقاضای برنج بسیار مهم و قابل‌ توجه است که برنج خارجی به میزان قابل‌توجهی به کشور وارد شده و حجم دیگری در بنادر و گمرکات وجود دارد که رفته‌رفته به بازار تزریق خواهد شد و میزان موجودی کاملاً پاسخگوی نیاز بازار است.
وی با بیان این‌که برنج ایرانی به دست آمده است، افزود: میزان عرضه و قیمت رب گوجه‌فرنگی در حال حاضر مناسب ارزیابی می‌شود و این در حالی است که قیمت این محصول در حال حاضر روند نزولی به خود گرفته است.
رئیس‌اتحادیه بنکداران مواد غذایی افزود: بازار حبوبات در ماه‌های گذشته نوسانات قیمتی خاصی را تجربه کرد، اما در حال حاضر قیمت این محصولات ثابت بوده و مشکلی در زمینه تأمین و عرضه حبوبات در کشور وجود ندارد.
آقا طاهر در رابطه با بازار روغن نیز گفت: دولت در زمینه عرضه و نظارت بر بازار روغن ورود کرده و شرایط قابل قبولی بر این بازار حاکم است، اما اگر میزان عرضه به‌ویژه عرضه روغن جامد افزایش یابد، بازار روغن نیز هیچ کمبود و مشکلی نخواهد داشت. وی در رابطه با کاهش عرضه شکر در برخی مواقع زمانی، بیان کرد: فرآیند بسته‌بندی شکر در برخی مواقع طولانی می‌شود که این موضوع عرضه به بازار را کند می‌کند، اما در مجموع در زمینه عرضه شکر کمبودی احساس نمی‌شود.
رئیس‌اتحادیه بنکداران مواد غذایی ادامه داد: پیشنهاد می‌شود حجم عرضه شکر افزایش یابد تا قیمت آن بیش از گذشته کاهش یابد، از سوی دیگر دولت و عرضه‌کنندگان باید در ماه محرم با توجه به افزایش تقاضا، میزان عرضه را افزایش دهند تا میزان عرضه و تقاضا با یکدیگر متناسب باشد.


نام:
ایمیل:
* نظر: