جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰
کد خبر: ۱۶۷۵۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱
با رضایت خانواده «میترا استاد»
خانواده «میترا استاد» از قصاص «محمدعلی نجفی» گذشت کردند.

برادر مرحومه «میترا استاد» صبح دیروز با انتشار پستی در فضای مجازی، از اعلام رضایت خانواده این مقتول از «محمدعلی نجفی» و صرف‌نظر از قصاص وی خبر داد.
گفتنی است، میترا استاد، همسر دوم محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران صبح روز سه‌شنبه ۷ خردادماه به ضرب گلوله به قتل رسید. از همان ساعات اولیه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری قاتل آغاز شد و در نهایت عصر همان روز سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از اعتراف نجفی به قتل همسرش خبر داد.
۱۳ خرداد ماه سال جاری دادستان تهران گفت: با توجه به تکمیل تحقیقات در پرونده اتهامی محمدعلی نجفی دایر بر الف- قتل عمد خانم میترا استاد ب- حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز ج- ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیر فوتی) با تقاضای اولیای دم مبنی بر قصاص نامبرده، پرونده با صدور کیفرخواست جهت رسیدگی به دادگاه کیفری ارسال شد و پرونده مطروحه از جهت قانونی یک پرونده قتل خانوادگی محسوب می‌شود که متأسفانه نظایر آن در طول سال اتفاق می‌افتد.
با برگزاری دادگاه این قتل در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی، نجفی در دو مورد قتل عمد و  نگهداری سلاح غیرمجاز مجرم شناخته و به قصاص محکوم شده بود.
محمدعلی نجفی به خاطر نگهداری سلاح غیرمجاز به دو سال حبس محکوم شده است و طبق ماده ۴۴۷ قانون مجازات اسلامی از جنبه عمومی جرم، دادگاه می‎تواند وی را به حبس از سه تا 10 سال محکوم ‌نماید.


نام:
ایمیل:
* نظر: