شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۳
کد خبر: ۱۶۷۵۶۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
جانشین رئیس پلیس پایتخت، از آغاز طرح صاعقه با محوریت برخورد با سارقان موتورسوار، کیف‌قاپان و موبایل‌قاپان خبر داد.

سردار حمید هداوند در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، با‌ اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی شهروندان موضوع کیف‌قاپی و جرایم خشن همراه با تهدید است، اظهار داشت: کیف‌قاپی و موبایل‌قاپی از جمله جرایمی ‌است که اثرات نامطلوب آن تا مدت‌ها بر احساس امنیت جامعه اثرگذار است و به کاهش احساس امنیت منجر می‌شود، لذا نیاز است پلیس با اجرای طرحی ضربتی به این موضوع
بپردازد.
هداوند گفت: طرح «صاعقه1» با همکاری پلیس‌های تخصصی فرماندهی انتظامی ‌تهران بزرگ از جمله آگاهی، پیشگیری، راهنمایی و رانندگی، امنیت عمومی‌ و یگان امداد پایتخت در تمامی ‌محلات سطح شهر تهران به اجرا در می‌آید.
وی افزود: بنا به درخواست شهروندان با سارقان کیف‌قاپ و موبایل‌قاپ که با موتورسیکلت در محدوده‌های مختلف شهر تهران پرسه ‌زده و اقدام به سرقت می‌کنند، برخورد قانونی می‌شود. در این طرح همچنین با موتورسوارانی که پلاک وسیله نقلیه آنها مخدوش شده یا فاقد پلاک بوده و همچنین دارای سوابق کیفری باشند، برخورد شده و وسیله نقلیه آنها توقیف خواهد شد.
جانشین رئیس پلیس پایتخت اظهار داشت: در این طرح ۵۰۰ اکیپ در قالب پنج تیم، ضمن گشت‌زنی در محله‌های مختلف شهر تهران، پاتوق‌هایی را که از قبل شناسایی شده‌اند، مورد هدف قرار داده و به‌صورت گشت موتوری در راستای اجرای این عملیات عمل خواهند کرد.
وی با‌ اشاره به اثرات مثبت این طرح در کاهش وقوع جرم از جمله کیف‌قاپی و موبایل‌قاپی، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 به پلیس اطلاع دهند.
جانشین رئیس پلیس پایتخت خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر شده در این طرح پس از انتقال به پلیس آگاهی تهران بزرگ و استعلام‌های انجام شده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی می‌شوند.


نام:
ایمیل:
* نظر: