چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶
کد خبر: ۱۶۴۸۸۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
یک قطار ویژه ۵۰ واگنی با 2/5 میلیون لیتر آب روز جمعه به‌صورت اضطراری به شهر جنوبی هند که یکی از شدیدترین کم‌آبی‌های خود را طی چندین دهه تجربه می‌کند، آبرسانی کرد.


به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، بَنِری با عبارت «آب آشامیدنی برای چنای» روی این قطار که با گل‌هایی تزئین شده بود، به چشم می‌خورد.
روزانه چهار قطار ویژه به منظور مقابله با خشکسالی از شهر «ولور» در حدود ۱۲۵ کیلومتری به چنای ششمین شهر پرجمعیت هند آبرسانی می‌کنند.
اولین محموله آب به یک مرکز تصفیه آب در چنای منتقل شده و محموله‌های دیگر روز شنبه با تقسیم میان چندین کامیون در بخش‌های مختلف این کلان‌شهر توزیع ‌شد. در سال ۲۰۰۱ میلادی نیز کم‌آبی در این شهرِ 4/9 میلیون نفری باعث شد قطارها برای آبرسانی به آن بسیج شوند.
این شهر شلوغ در ایالت «تامیل نادو» هند به طور معمول روزانه به حداقل ۸۲۵ میلیون لیتر آب نیاز دارد اما مقامات آن در حال حاضر تنها قادر به تامین ۶۰ درصد از آن هستند.
دمای هوای بالای این شهر که به‌طور معمول از ۴۰ درجه سانتی‌گراد فراتر می‌رود، منجر به خشک شدن مخازن آب و کاهش روزانه دیگر منابع آبی شده است. وضعیت خشکسالی شهر چنای به حدی وخیم شده که متروی این شهر تهویه هوای خود را از کار انداخته، کشاورزان مجبور شده‌اند تا محصولات خود را آبیاری نکنند و مقامات از کارمندان خواسته‌اند تا از خانه به کارهایشان رسیدگی کنند.
اقتصاد شهر چنای نیز با مشکلاتی مواجه شده، چرا که برخی از هتل‌ها و رستوران‌ها به‌طور موقت تعطیل شده و گزارش‌هایی مبنی بر جدل‌ها و دعواهایی میان مردم شهر بر سر آب وجود داشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر: