پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵
کد خبر: ۱۶۱۱۳۵
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱
آتش‌سوزی گسترده در اراضی‌اشغالی فلسطین بار دیگر خطر بادبادک‌ها و بالون‌های آتش زا را برای صهیونیست‌ها زنده کرد. گستره آتش به قدری است که نتانیاهو از کشورهای دنیا درخواست کمک کرده است.در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده در اراضی‌اشغالی فلسطین، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواستار کمک بین‌المللی برای مهار آتش شده است. به نوشته «تایمز اسرائیل»، صدها آتش‌سوزی گسترده که از عصر پنجشنبه در بخش مرکزی فلسطین‌اشغالی آغاز به نابودی منازل منجر شده و ۳۵۰۰ نفر را هم وادار به تخلیه خانه‌ها کرده است. به گزارش فارس، نتانیاهو به وزارت خارجه رژیم صهیونیستی دستور داده از کشورهای همجوار با فلسطین‌اشغالی برای دریافت کمک فوری جهت مهار آتش کمک بخواهند. وزارت خارجه رژیم صهیونیستی هم گفته ایتالیا، یونان، قبرس و کرواسی با ارسال کمک موافقت
کرده‌اند.
وضعیت اضطراری
 «گیلاد اردان»، وزیر امور امنیت عمومی رژیم صهیونیستی نیز دیروز گفت ممکن است وضعیت اضطراری اعلام شود. طبق گزارش «تایمز اسرائیل» مقامات صهیونیست دستور بسته‌شدن بزرگراه‌های منتهی به تل‌آویو را صادر کرده‌اند و تمام مناطق مسکونی نزدیک به محل حادثه نیز کاملا تخلیه شده ‌است.
طبق گزارش‌های منتشر شده، بزرگترین آتش‌سوزی در جنگل «بن شمن» و در روستای «موو مودیم»، واقع در مرکز فلسطین‌اشغالی به وقوع پیوسته است. تیم‌های امداد و نجات ادعا کرده‌اند بخش زیادی از این آتش‌سوزی‌ها احتمالاً در نتیجه غفلت افرادی اتفاق افتاده که در حال برگزاری مراسم موسوم به «لاک بعومر» بوده‌اند اما برخی منابع نیز می‌گویند، ممکن است این آتش سوزی توسط شماری از جوانان فلسطینی به راه افتاده باشد، یعنی بر اثر پرتاب مواد آتش‌زا از نوار غزه!
به نوشته «تایمز اسرائیل» رسانه‌های فلسطینی اعلام کرده‌اند یک گروه مبارز فلسطینی روز پنجشنبه شمار زیادی از بالون‌های آتش‌زا را به سمت مناطق‌اشغالی فرستاده‌اند. استفاده از بادبادک‌های آتشین برای نخستین بار از اردیبهشت سال 97 در اعتراض به تداوم‌اشغال مناطق فلسطینی، ادامه شهرک‌سازی‌ها و تداوم محاصره نوار غزه از سوی جوانان فلسطینی در مجاورت مرز با مناطق‌اشغالی آغاز شد و این بادبادک‌ها با فرود در سرزمین‌های‌اشغالی توانستند آرامش را از صهیونیست‌ها بگیرند. حتی جنگنده‌های صهیونیستی نیز نتوانستند از فرود مشکل ساز این بادبادک‌های آتشین جلوگیری کنند. این موضوع به سوژه طنز کاربران در فضای مجازی منجر شده بود و بسیاری اظهار می‌داشتند که اسباب بازی فلسطینی‌ها این روزها چالش امنیتی صهیونیست‌ها شده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: